$
בארץ

נדחתה בקשת הפירוק של בית החולים ביקור חולים

שופט המחוזי בירושלים קבע כי אין הצדקה למינוי מפרק זמני במעמד צד אחד לבית החולים החייב 50 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 09:1410.12.12

עמותת ביקור חולים המפעילה את בית החולים ביקור חולים בירושלים, הגישה אתמול בקשה דחופה למינוי מפרק זמני במעמד צד אחד לבית המשפט המחוזי בירושלים. זאת, לאחר שחובותיה הגיעו לכ־50 מיליון שקל. בהמשך לבקשה כתב אתמול שופט המחוזי דוד מינץ כי "אין הצדקה למינוי מפרק זמני במעמד צד אחד", וקבע דיון בהמשך השבוע.

 

 

בבקשה הדחופה שהוגשה, דורשים עורכי הדין אבנר כהן ועדו עינת, המייצגים את העמותה, להוציא צו פירוק לעמותה ולמנות את רם בלינקוב, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר, כמפרקה הזמני. זאת, בניסיון להמשיך ולהפעיל את ביקור חולים כעסק חי. "להמשך פעילותו של בית החולים חשיבות ציבורית מאין כמוה, החורגת מן המשמעות הצרה הנוגעת להפעלת גוף עסקי רגיל", נכתב בבקשה.

 

בית חולים ביקור חולים בירושלים בית חולים ביקור חולים בירושלים צילום: יואב גלאי

 

עד 2003 נוהל בית החולים על ידי עמותה אחרת שנקלעה לפירוק, ועמותת ביקור חולים נכנסה תחתיה. כחלק מתוכנית ההבראה נחתם הסכם עם ארקדי גאידמק, ולפיו הוא מתחייב להפעיל את המקום במשך חמש שנים. גאידמק אכן העביר כספים כנדרש אך רק במשך שנה. "הפסקת העברת הכספים הותירה אותה להתמודד לבדה עם תפעולו של בית החולים", כתבו נציגי העמותה, "ומרגע זה החלה להתנהל בגירעון תפעולי שהלך ותפח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x