$
משפט

תביעה: "מארק רייפמן גנב זכויות על פטנט למכשיר לאיתור שתלים דנטאליים"

אביו של אלי רייפמן נתבע על ידי חברת פורום שטוענת כי היא זו שפיתחה את המכשיר לאחר מו"מ שהתנהל ביניהם

יצחק דנון 22:5012.11.12

ד"ר מארק רייפמן, אביו של אלי רייפמן, נתבע על ידי חברת פורום טכנולוגיות הנדסיות (96), ביחד עם אברהם טאוב מהנדס אלקטרוניקה.

 

בתביעה מסופר כי מארק רייפמן, אשר בנו אלי שימש כיועצו העסקי, עבד במהלך שנות ה-90 כיועץ חיצוני של חברת פורום טכנולוגיות, והעביר מטעמה הדרכות

בתחום רפואת שיניים ברוסיה. בראשית שנות ה-90 הגה ד"ר רייפמן רעיון ראשוני וגולמי ליצירת מכשיר המסוגל לאתר מיקום של שתלים דנטאלים מתחת לרקמת החניכיים, בדומה ל"מגלה מוקשים" או "גלאי מתכות".

 

עוד נכתב כי ד"ר רייפמן, שהיה רופא השיניים של אהרהם טאוב, מנהל המחקר והפיתוח בחב' פורום, פנה אליו ועניין אותו באפשרות לפתח ולגבש את הרעיון. השניים פנו למיכאל יעקובי, מנכ"ל ובעל מניות בפורום, והציעו לחברה להצטרף לפרוייקט. וכך, בהתאם לסיכום בין הצדדים בנוגע לחלוקת רווחי הפרוייקט, פיתחה פורום במהלך השנים 2008-2009 את המכשיר IMPLANT LOCATOR.

 

ואולם, טוענת פורום בתביעתה כי בשנת 2009, זמן קצר לפני שעברה לשלב ההכנה לייצור המכשיר, החליטו טאוב ורייפמן לנכס לעצמם את ההצלחה ולא להסתפק רק ב-24% המוסכמים מרווחי הפרוייקט, אלא לנסות ולקצור 100% מן הפירות מבלי להשקיע מאומה. זאת, תוך שהשניים טוענים כי מדובר בהמצאה של רייפמן בלבד ומבלי להזכיר את שמו של טאוב כממציא וזאת מתוך ידיעה כי טאוב ששימש כעובד של פורום, לא יוכל לטעון לזכויות בהמצאה.

 

לדברי פורום, נודע לה באחרונה כי רייפמן וטאוב פעלו מאחורי גבה סמוך לאחר עזיבתו של טאוב את החברה, שיתפו פעולה ביניהם על מנת לנסות ולנכס לעצמם את המכשיר LMPLANT LOCATOR שהינו פרי פיתוחה של פורום. לצורך כך, נטען בתביעה, שבוע ימים לפני הגשת הבקשה לרישום פטנט על ידי פורום הגישו רייפמן וטאוב בקשה לרישום פטנט בקשר עם אותו המכשיר שפיתחה פורום והשקיעה משאבים רבים.

 

לטענת פורום, לקראת סוף חודש אוקוטבר נודע לה כי הנתבעים "שגנבו ממנה את זכויותיה הקנייניות בפיתוח המכשיר מתיימרים לייצר ולשווק את המכשיר באופן עצמאי תחת השם IMPLANT POINTER". לדברי התובעת, הנתבעים מפרים בנוסף את זכויותיה במכשיר הידוע כ-DENTAL POSITIONING DEVICE פרי המצאתו של מיכאל יעקובי, מכשיר המאפשר איכון מדוייק של מיקומו וכיוונו של כלי דנטלי המשמש את רופא השיניים בזמן טיפול בחלל הפה.

 

 

טרם נמסר כתב הגנה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x