$
משפט

הפתעה במירוץ לנשיאות לשכת רו"ח: דורון קופמן פרש מההתמודדות

אתמול דחה ביה"ד לערעורים של הלשכה את דרישת קופמן, לדחות את הבחירות למועד מאוחר יותר. משמעות הפרישה היא שדודי גולדברג הוא כעת מועמד יחיד לנשיאות

הדר קנה 13:2230.10.12

הפתעה במירוץ לבחירות לשכת רואי החשבון: נשיא הלשכה הנוכחי דורון קופמן הודיע על פרישה מהתמודדות בבחירות. משמעות הפרישה היא שדודי גולדברג הוא כעת מועמד יחיד לנשיאות. 

 

השבועות האחרונים היו לא קלים לקופמן - אתמול דחה בית הדין לערעורים של הלשכה את דרישתו של קופמן, לדחות את הבחירות למועד מאוחר יותר.

 

כשהוועד המרכזי החליט על קיום הבחירות ב-6 בנובמבר התנגד קופמן וביקש לקיימן במועד מאחור יותר, ב-6 בדצמבר. אולם בקשתו לדחות את הבחירות נדחתה על ידי בית הדין של לשכת רואי החשבון. בהמשך הגיש בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, אך זו נמחקה. את ערעורו הסופי הגיש קופמן לבית הדין לערעורים של לשכת רואי החשבון, באמצעות עו"ד עופר מנירב, שכאמור נדחתה אתמול.

  

דורון קופמן. פרש מהמירוץ דורון קופמן. פרש מהמירוץ צילום: דימיטרי שבצנקו

 

קופמן הודיע אתמול על כוונתו לערער על ההחלטת למועד הבחירת לבית המשפט המחוזי, אך היום במפתיע הודיע על פרישה מהמירוץ. קדם להחלטה זו החלטת הוועד המרכזי של הלשכה שלא להמליץ עליו בתור מועמד לנשיאות.

 

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט" הוועד המרכזי החליט להמליץ על מתחרהו רו"ח דודי גולדברג, המכהן כיום כיו"ר מרחב תל אביב של הלשכה כמועמד בבחירות הקרובות לנשיאות הלשכה. זאת למרות שבסמכות הוועד, הכולל 24 חברים, להמליץ על שני מועמדים. בשל כך נאלץ קופמן לגייס 50 קולות מחברי הלשכה (שאינם חברי ועד) כדי שיוכל להתמודד בבחירות.

 

בהודעה על פרישתו ציין קופמן: "ביקשתי לקיים תהליך בחירות מכבד, לתפקיד נשיא הלשכה ולוועד המרכזי וללשכה – תהליך שיבטא את דרכי ואת תפיסת העולם שלי, לגבי אופן ההתנהלות של לשכת רואי החשבון. לצערי נוכחתי כי דרך זו, אינה מקובלת על רבים מחבריי לוועד המרכזי.

  

"מתוך רצון שלא לפגוע בלשכה ובמוסדותיה, אשר יקרים ללבי, החלטתי שלא להמשיך ולהיאבק על אופן זה של ניהול הדברים ועל כן החלטתי להסיר את מועמדותי לתפקיד נשיא הלשכה. אני מבקש לאחל למי שיחליף אותי ולמי שיובילו את הלשכה בשנים הבאות, הצלחה – על פי דרכם. כולי תקווה שהלשכה וחבריה יצאו מכך נשכרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x