$
משפט

דלק נדל"ן: ביהמ"ש אישר למתנגדי ההסדר לעיין בטופסי ההצבעה

השופטת ורדה אלשיך קבעה כי זכות העיון גוברת על האינטרס של המשקיע להישאר עלום ולא לחשוף את אחוזי השקעתו בחברה בהסדר

יצחק דנון 13:4129.10.12

שופטת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך נעתרה לבקשת העיון (בתוצאות ההצבעה) שהגיש עו"ד אביעד ויסולי המייצג מחזיקי אגרות חוב שהתנגדו להצעת הסדר הנושים של חברת דלק נדל"ן. השופטת התירה לעו"ד ויסולי לעיין בטפסי ההצבעה ובחישובים של ספירת הקולות אשר הביאו את הנאמנים להכריז על התוצאה כי ההסדר עבר ברוב גדול בכל 3 האסיפות של מחזיקי האג"ח.

 

 

על מנת לצמצם את הפגיעה בפרטיות המשקיעים למינימום הנדרש, נוכח טיב המידע שייתכן ומצוי בטפסי הצבעה, אסרה השופטת על עו"ד ויסולי לפרסם ו/או להשתמש בדרך כלשהי במידע שיחשף אליו, למעט שימוש כדין במסגרת בקשה לביהמ"ש עליה יוטל חיסיון.

 

מהחלטת אלשיך עולה, כי הנאמנים התנגדו לבקשת העיון בחריפות ואף רשות ני"ע טענה כי הבקשה מיותרת ומעוררת מספר בעיות ואולם היא אינה מתנגדת לכך באורח עקרוני. אלשיך הדגישה בהחלטתה את מעמדה החשוב של זכות העיון אל מול הזכות העקרונית לסודיות אודות השקעתו של פלוני בחברה בהסדר. ואולם, לדעתה, לנושה המתנגד להסדר קיימת זכות לדעת ולראות נכוחה מי הצביע בעד העמדה ההפוכה וכיצד.

 

לדברי אלשיך, זכות העיון גוברת על האינטרס של המשקיע להישאר עלום ולא לחשוף את אחוזי השקעתו בחברה בהסדר, ולנושה המיעוט המתנגד קיימת זכות לבחון ולראות מי הם אלו שהצביעו בעד העמדה האחרת ומאלצים אותו לוותר על זכויותיו.

 

עוד ציינה השופטת כי אין די בעצם הזכות לסודיות או דיסקרטיות בכל הנוגע לקיומה ושיעורה של ההשקעה, כדי לגבור על זכות עקרונית זו, וספק גדול אם ראוי לצמצם זכות זו באורח מאכותי כפי שמבקשים

הנאמנים מביהמ"ש לעשות.

 

השופטת הביעה תמיהה על התנגדותם הנחרצת של הנאמנים בציינה כי דווקא הסכמה לזכות העיון וקיומה בפועל תסייע להם "להסיר את העננה" שהודבקה על ידי עו"ד ויסלי לשמם וליושרתם והראות קבל עם ועדה כי נכונה טענתם לפיה הדברים הם עורבא פרח וראוי אלמלא באו לעולם כלל ועיקר.

 

השופטת הוסיפה כי היא מתחזקת בדעתה נוכח העובדה כי מדובר בהסדר כה בעייתי וכה רגיש הן משפטית והן ציבורית, וראוי כי יינתן עיון ויוסר ספק כאילו אישור ההסדר היה נגוע או הושג באמצעות הצבעות פסולות ושאר אמצעים שלא יכירם מקומם בדיני חדלות הפירעון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x