$
בארץ

פרסום ראשון

ברנמילר חוזר לסולל? מתכונן להתמודד על רכישת החברה חזרה מסימנס

יחד עם ברנמילר יתמודדו על רכישת צבר הפרויקטים של חברת סולל-סימנס גם שיכון ובינוי אנרגיות מתחדשות, בנגואה הספרדית וממשלת סין

ליאור גוטמן 12:1522.10.12

אבי ברנמילר, ששימש עד לפני כשלושה חודשים כמנכ"ל סולל סימנס ישראל, מתכוון להתמודד על רכישת החברה חזרה מידייה של סימנס. כך נודע ל"כלכליסט".

 

יחד עם ברנמילר יתמודדו על רכישת צבר הפרויקטים של חברת סולל-סימס גם שיכון ובינוי אנרגיות מתחדשות, בנגואה הספרדית וממשלת

סין. בנגואה מסתמנת גם כזאת שתחליף את סימנס בפרויקט הענק להקמת שתי תחנות כוח תרמו סולאריות שיפיקו כ-220 מגה וואט בעלות של כמיליארד דולר.

 

ברנמילר מסר לפני שעה קלה ש"צר לי החלטת סימנס. החברה היא בעלת אינטרסים גלובליים בשוק האנרגיה ומסתבר שמבחינתה אלה לא משתלבים עם התחום הסולארי. כמו בכל תחום טכנולוגי אחר גם התחום הסולארי דורש מחלקת מחקר ופיתוח ובהקשר זה של חברות שרואות לנגד עניהן את חשיבות האנרגיה הסולארית כמקור יעיל וטוב. זאת הסיבה שבחרתי לצאת מסימנס וליישם את החזון על ידי הקמה של חברה חדשה. מדובר בתחום בעל תרומה חשובה לעצמאות האנרגטית של ישראל ולאיכות הסביבה בכלל כמו גם לפתרון כלכלי המתאים לתנאיה של מדינת ישראל ומדינות נוספות.

 

"לאור החלטת סימנס אנו בוחנים אפשרות לרכוש את פעילות סולל", סיכם. מקורות בענף מעריכים שעלות רכישת נכסי סימנס בישראל "רחוקה שנות אור" מסך חוזה הרכישה שנחתם בסוף 2009 (418 מיליון דולר) והוא נאמד בכמה עשרות מיליוני שקלים בלבד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x