שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הכשרה אנרגיה בהודעת הרגעה: קידוח "מירה" טרם הגיע לשכבת המטרה

על פי הודעת החברה, שמחזיקה ב-42% בשותפות קידוח מירה, מטרת הגז ממוקמת בעומק של 4,800 עד 5,000 מטר, והיא טרם הושגה. לפי ההערכות, מאגר הגז הכולל ב"מירה" ו"שרה" מכיל כ-185 מיליארד מ"ק גז טבעי, כ-70% מנפחו של מאגר הגז המוכח ב"תמר"

ליאור גוטמן 21:2411.08.12

חברת הכשרת אנרגיה, שמחזיקה בכ-42% בשותפות קידוח "מירה", שיגרה אתמול (שישי) הודעה לבורסה שם היא מבהירה שפעולות החיפוש שהיא מבצעת טרם הגיע לשכבת המטרה שלו. ההבהרה באה לאחר שפרסומים בתקשורת במהלך יום חמישי רמזו כאילו הקידוח שמבוצע שם נעצר לאחר שהוא הגיע לשכבת המטרה הראשונה ולא נמצאו סימני גז בכלל. 

מה דעתך על מניית הכשרה התחדשות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על פי הודעת החברה, מטרת הגז ממוקמת בעומק של 4,800 עד 5,000 מטר, והיא כאמור טרם הושגה. בתחילת החודש הודיעה הכשרה אנרגיה על עצירת הקידוח בשל תקלות טכניות, מה שהצריך ביצוע קידוח חדש ואופקי כמו גם הגדלת התקציב שם ב-4 מיליון דולר. עוד מודיעים שם שפעולות הקידוח יימשכו עד לתחילת ספטמבר.

 

מאגר הגז הטבעי הפוטנציאלי ברישיונות "שרה" ו"מירה" נחשב לאחד המאגרים הגדולים שעשויים להתגלות במימי הים התיכון. הרישיונות ממוקמים כ-40 עד 70 ק"מ מערבית לחדרה. על פי ההערכות, מאגר הגז הכולל שם מכיל (בהסתברות הכי טובה) כ-185 מיליארד מ"ק גז טבעי, כ-70% מנפחו של מאגר הגז המוכח ב"תמר".

 

במידה והפרסומים על חוסר הימצאות גז במאגר יתגלו בסופו של דבר כנכונים הנפגעים העיקריים מכך - פרט לבעלי הרישיונות - יהיו גם חברות דלק אנרגיה ונובל אנרג'י, שמחזיקות בנתחים עיקריים של מאגרי הגז המוכחים "תמר" ו"לוויתן".

 

אסדת הקידוח במאגר אסדת הקידוח במאגר

 

הסיבה לכך כפולה: ראשית, היעדר תחרות מכיוון ספקי הגז לישראל תקבע סופית את מעמדן המונופוליסטי של "תמר" ו"לוויתן, מה שעלול בעתיד להקל על הממונה על ההגבלים העסקיים לקבע מחירי תקרה או מחירי קבע לשוק הגז המקומי.

 

הסיבה השנייה היא עבודת ועדת צמח לבחינת משק הגז, שפועלת גם לקביעת מכסה מותרת לייצוא גז טבעי לחו"ל. ועדת צמח אמורה להגיש מסקנותיה עד סוף אוגוסט, וקיזוז של מאגרי "שרה" ו"מירה" מסך המאגרים הפוטנציאליים שעומדים לרשות מדינת ישראל בשל היעדר גז טבעי שם יקטין משמעותית את היקף הייצוא שיותר לחו"ל משאר המאגרים, מציאות שעלולה לשנות את תוכניות בעלי שאר הרישיונות מקצה לקצה.

 

הקידוח "מירה" נמצא בבעלות מודיעין (29.212%), אי.די.בי (5.605%), הכשרה אנרגיה (באמצעות עמנואל אנרגיה ועמנואל חיפושי גז - 41.57%, הכשרת היישוב (5%), IPC -13.609%,  ו-GGR 5%.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x