בארץ

ישראל מהדקת הקשרים עם סין: יורחב היקף הפרוטוקול הפיננסי ב-400 מיליון דולר

מדובר בהסכם שלישי עם סין המסדיר את מהלך ביצוע עסקאות הייצוא לסין ומימונן באמצעות קווי אשראי בין-בנקאיים

הדר קנה 17:4924.07.12

בשורה ליצואנים הישראלים: ישראל מעמיקה את יחסיה הכלכליים עם סין. ל"כלכלסיט" נודע כי החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי בויאנג'ו צפויה לחתום בימים הקרובים על הרחבת היקף הפרוטוקול הפיננסי (הסכם שמסדיר את מהלך ביצוע עסקאות הייצוא לסין ומימונן באמצעות קווי אשראי בין-בנקאיים) עם

משרד האוצר הסיני בהיקף של 400 מיליון דולר.

 

משמעות קידום הפרוטוקול הפיננסי הוא אמצעי לעידוד הייצוא הישראלי. באמצעות הפרוטוקולים הפיננסיים כל עסקת אשראי יכולה להפוך לעסקת מזומן עבור היצואן. כך היצואן יכול לקבל תשלום באופן מיידי עם החתימה על העסקה בעוד הקונה יכול לשלם בפריסה ארוכת זמן.

 

בשלוש השנים האחרונות נחתמו שני פרוטוקולים פיננסיים עם ממשלת סין בהיקף של 700 מיליון דולר (כולל ההרחבה שנחתמה היום). פרוטוקול זה יגביר את הייצוא הישראלי לסין.

 

על פי נתוני משרד האוצר, במסגרת הפרוטוקולים יצאו אל הפועל מעל 200 עסקאות, מרביתן בתחום המכשור הרפואי ובתחום התקשורת. לאור הצלחת פעילות היצוא במסגרת הפרוטוקולים, ובעקבות ניצול כמעט מלא של מסגרת הפרוטוקול הנוכחי, משרדי האוצר הישראלי והסיני הסכימו על הרחבת היקף ההסכם.

 

כפי שסוכם בין שר האוצר בשיתוף לשר האוצר הסיני בעת ביקוריו בסין במאי 2010, ובפברואר 2012. הפרוטוקולים הפיננסיים הינם הסכמי בין מדינת ישראל לממשלת סין בדבר הקמת קו אשראי מיוחד למימון מסחר והשקעה ישראלית בסין בתנאי מימון שהוסכמו מראש בין המדינות.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x