שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שר התיירות הגיש ערר, ההצבעה על חוק החופים תידחה

למרות תמיכתם של חברי ועדת השרים לענייני חקיקה בתיקון לחוק שנועד לבחון מחדש תוכניות בנייה על חופים, ההצבעה הטרומית תיערך ככל הנראה רק במושב הבא של הכנסת בעוד כשלושה חודשים

חן פונדק 15:5117.07.12

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב הגיש אתמול (ב') ערר נגד תמיכתם של חברי ועדת השרים לענייני חקיקה בתיקון לחוק החופים. החוק היה אמור לעלות מחר להצבעה לקריאה טרומית, אך אם מיסז'ניקוב לא יחזור בו מהגשת הערר, תידחה ההצעה למושב הבא של הכנסת שייפתח בעוד כשלושה חודשים.

 

חוק הסביבה החופית שנחקק בשנת 2004 קובע כי החל מרגע חקיקתו בלבד, כל בנייה בסביבה חופית עד למרחק 300 מטרים מקו החוף תתאפשר רק לאחר אישור הוועדה לשמירת הסביבה החופית ותוך הבטחת מעבר חופשי של הציבור אל החוף ולאורך החוף.

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב צילום: אלכס קולומויסקי

 

הצעת החוק של חבר הכנסת דב חנין, שזכתה לתמיכה של 17 חברי כנסת נוספים ממפלגות שונות, קובעת כי גם ותכניות בנייה על החוף שאושרו לפני 2004 אך טרם מומשו ייבחנו מחדש על-ידי ועדות התכנון. התיקון לחוק מבקש להכפיף את ביצוע הפרויקטים לחוק העדכני ועל ידי כך למנוע הגדלת השימוש הפרטי בשטחי חוף ציבוריים. בדיון בוועדת השרים לחקיקה הביעו התנגדות לחוק גם משרד האוצר ומשרד המשפטים.

 

ירדן שני רוקמן, רכזת הפורום הישראלי לשמירה על החופים, אמרה בתגובה כי "תיירות וחופים פתוחים תומכים אחד בשני ולא מנוגדים. במיוחד תיירות פנים אשר מספקת תעסוקה לאנשים רבים ברחבי הארץ ומאפשרת לכלל הציבור לנפוש במחירים שווים לכל נפש ואף בחינם. תיירות צריכה להשתלב יחד עם שמירה קפדנית על אוצרות הטבע הלאומיים שלנו, אחרת לא נוכל להוות אבן שואבת לתיירים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x