$
משפט

בכיר במינהל מקרקעי ישראל חשוד במרמה והפרת אמונים

ל"כלכליסט" נודע כי נגד אהוד גבריאלי, ממונה הפיקוח במחוז המרכז, נפתחה חקירה פלילית והוא הושעה מתפקידו. עורך דינו: "שירת את המינהל ביושר"

אריאל נוי 08:3317.07.12

חשד לפרשה חמורה במינהל מקרקעי ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי המשטרה חוקרת את ממונה הפיקוח במחוז המרכז של מינהל מקרקעי ישראל, אהוד גבריאלי, בחשד לביצוע עבירות פליליות של שיבוש מהלכי משפט, מרמה, הפרת אמונים ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

לפי החשד, גבריאלי אישר לחברו העובד בחברה לניקוי פסולת בניין להוציא פסולת מאתר השייך למינהל ללא עריכת מכרז כנדרש, ותוך ניגוד עניינים. לפי החשד, במהלך הפינוי נגנבו כמויות חול גדולות מהמקום. גבריאלי חשוד כי העלים לכאורה עין מהגניבה ולא ציין את טיב יחסיו עם החברה.

 

אהוד גבריאלי אהוד גבריאלי צילום: גרמי פלדמן

 

עם פתיחת החקירה במאי האחרון, פנתה נציבות שירות המדינה במכתב לגבריאלי והודיעה לו כי הוא מושעה מעבודתו עד חודש ספטמבר או עד להשלמת הליך פלילי או משמעתי נגדו.

 

בעבר נוקה גבריאלי מכל חשד לאחר שהוגשה תלונה על מעורבותו לכאורה בפרשת שוחד בשנת 2002, בעת ששימש מנהל מחלקת הפיקוח במחוז תל אביב.

 

עו"ד ירום הלוי המייצג את גבריאלי מסר כי "גבריאלי שירת את המינהל במשך שלושים שנה ביושר ובמסירות, ולא חרג מהתנהלות זו גם במקרה המדובר. ברצותו להעניק למינהל שירות ניקוי פסולת בחינם, הפנה אמנם עבודה זו לחברה שהיתה מצויה בקשרי עבודה עם חברו, אולם החבר אינו שותף בה וגם לא היה מעורב בשום צורה ואופן בעבודה המדוברת".

 

מנציבות שירות המדינה נמסר כי "נגד גבריאלי נפתחה חקירה פלילית. הוא נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים. לאחר ששקל את טיעוני העובד במסגרת הליך שימוע, החליט הנציב להורות על השעייתו מתפקידו לתקופה קצובה שבמהלכה צפוי כי תסתיים החקירה ותתקבל החלטה בעניינו". מהמינהל נמסר: "כל מידע שחוקרי המשטרה ביקשו ניתן להם. העובד הושעה על ידי נציב שירות המדינה לאחר שנערך לו שימוע". ממשטרת ישראל לא נמסרה תגובה לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x