שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי ל"כלכליסט": נשיא העליון גרוניס כבר החליט שלא להדיח את השופטת אלשיך

לדברי גורמים המקורבים לנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, הוא לא יפתח במהלכים להדחת אלשיך אלא יסתפק בנזיפה או אזהרה. שר המשפטים נאמן צפוי לתמוך גם הוא בהחלטה. בינתיים שבה אתמול אלשיך לעבודה כרגיל כשופטת תורנית

ענת רואה 07:0017.07.12

דרכה של סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך חזרה לתפקידה נסללה בעקבות הבירור שנערך לה שלשום (א') עם נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, כך נודע ל"כלכליסט". מקורות משפטיים בכירים המקורבים לגרוניס אמרו אתמול כי התרשמו שהנשיא החליט שלא לפתוח במהלכים להדחת אלשיך אלא יסתפק בנזיפה או אזהרה בלבד.

 

עם זאת, לדברי המקורות החלטתו הרשמית של גרוניס תפורסם רק בעוד שבוע או שבועיים ולא קודם לכן. בינתיים, אלשיך חזרה אתמול לבית המשפט לאחר ששובצה ראשונה כשופטת תורנית בפגרת בתי המשפט שנפתחה אתמול. התורנות תימשך עד סוף השבוע.

 

השופטת אלשיך השופטת אלשיך צילום: אבשלום שושני

 

מקורבים לשר המשפטים פרופ' יעקב נאמן העריכו אתמול כי הוא יאמץ את עמדתו של גרוניס ויכשיר גם הוא את חזרת אלשיך לעבודה. נאמן אוחז למעשה בסמכות מקבילה לזו של גרוניס ויכול לבקש לכנס את הוועדה למינוי שופטים כדי לדון בהדחת אלשיך. עד כה שמר נאמן על שתיקה בפרשה.

 

לפני כחודש וחצי פורסמה החלטת נציב תלונות הציבור על שופטים, שקבע כי אלשיך הכניסה שינויים בפרוטוקול דיון שהתקיים בפניה באופן שהיה בהם לסבך את עו"ד רפאל ארגז שעמו התעמתה, ולאחר מכן נשלחה הגרסה המעודכנת כתלונה נגד ארגז ללשכת עורכי הדין. הפרשה נחשפה ב"כלכליסט".

 

משמעות חזרת אלשיך לתפקידה היא כי תוכל להמשיך לטפל בתיקים פתוחים ולקבל תיקי פירוקים חדשים. בין התיקים הבולטים המונחים כיום על שולחנה: אגרקסקו, דלק נדל"ן ותיקים רבים נוספים.

 

דוברת בתי המשפט מסרה: "מועדי תורנות השופטים בפגרה נקבעים מראש כדי לאפשר היערכות. עובדה זו אינה עומדת בסתירה להודעה שהופצה שלשום. אין קשר בין התורנות להחלטת הנשיא העתידית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x