שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו על משה סילמן: "מדובר בטרגדיה אישית גדולה"

ראש הממשלה איחל רפואה שלמה לסילמן, שהצית עצמו אמש במחאה החברתית בת"א. הוא ביקש משרי הרווחה והשיכון "לבדוק את העניין". יחימוביץ': "הקשחה אכזרית של תנאי הזכאות לדיור ציבורי הביאו רבים לייאוש"

תומר אביטל ועמיר קורץ 10:3315.07.12
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, איחל הבוקר (א') רפואה שלמה למשה סילמן שהצית עצמו אמש במחאה החברתית בתל אביב. "מדובר בטרגדיה אישית גדולה. אני מאחל למשה רפואה שלמה. ביקשתי משר הרווחה, משה כחלון, ומשר השיכון, אריאל אטיאס, לבדוק את העניין", אמר ראש הממשלה בפגישה עם שרי הליכוד.

 

סילבן הועבר הלילה למרכז הרפואי שיבא בתל השומר כשהוא סובל מכוויות ביותר מ-90% מגופו ונשקפת סכנה מיידית לחייו.

 

משה סילמן אחרי ההצתה משה סילמן אחרי ההצתה צילום: איי אף פי

 

ראש האופוזיציה, שלי יחימוביץ', אמרה הבוקר כי הקשחה אכזרית של תנאי הזכאות לדיור ציבורי והעדר רשת ביטחון חברתית, הביאו רבים כמו משה סילמן לדרך ללא מוצא ולייאוש. "כולנו מתפללים לשלומו, אך בצד הצער והזעזוע , יש לזכור כי התאבדות היא מעשה קיצוני ונורא, אסור שתשמש דוגמה והשראה לצעירים ולמבוגרים כאחד ובוודאי אין לראות בה את סמלה של המחאה החברתית", אמרה יחימוביץ'.

 

דפני ליף , שעמדה בראש ההפגנה אתמול לציון שנה למחאה ולאוהל הראשון שהקימה בשדרות רוטשילד, אמרה בתגובה לאירוע הקשה: "התחלנו את הערב עם תקווה ואחדות, עם ציון שנה לאוהל הראשון, וסיימנו אותו בוכים על אדם שהגיע למצב בו הוא מרגיש שלחייו אין כל ערך. כאשר נכנסתי דרך שערי איכילוב שאלו אותי האם אני בת משפחה ואמרתי שכן. זו המשמעות של אחדות. זו המשמעות של סולידריות. ואני כמו רבים אחרים רואה את המשפחה שלנו נאחזת בחיים. בושה לממשלת ישראל. אנחנו מתפללים לשלומו של משה סילמן שהצית עצמו ומאחלים לו החלמה מלאה. ליבנו אתו.

 

"אין ספק, כי מדובר במעשה קיצוני של אדם שהגיע לקצה הייאוש, אדם שנשבר אל מול אכזריות המערכת. איננו תומכים במעשים כאלה, זהו לא הפתרון, אולם לצערנו יש עוד רבים שקורסים תחת העול ועלולים גם הם להגיע למצב ייאוש קיצוני.

 

"חוסר הבטחון הכלכלי מחד והקריסה של שירותי הרווחה מאידך, מביאים אנשים לחרדה מפני המחר, מפני ההידרדרות לרחוב, לעוני ולרעב. זוהי אחריותה של מדינת ישראל שאיננה דואגת לאזרחיה. אנו קוראים לממשלה לקחת אחריות ולוודא שטרגדיות כאלו לא יקרו עוד בישראל", אמרה ליף.

הערב: משמרת מחאה מול קרית הממשלה בת"א

 

בעקבות הארוע הקשה אמש, פעילי מחאה מארגנים הערב  (א') משמרת מחאה מול קרית הממשלה בתל אביב. "נזעק ביחד מול משרדי הממשלה את זעקתו של משה סילמן נגד ההתעללות והאטימות הנמשכת", נכתב בדף האירוע שנפתח בפייסבוק, שמזמין את הציבור להגיע בשעה שמונה בערב לרחוב קפלן פינת דרך בגין. "משה סילמן זעק את זעקתם של אלפי אנשים בארץ. אלפי אנשים שחברות 'ציבוריות' שאינן שייכות באמת לציבור מתעללות בהם, אנשים שהביטוח הלאומי ומשרד השיכון רומסים את זכויותיהם, אנשים שההוצאה לפועל משפילה אותם ודרוסת אותם. אלפי נשים וגברים הנאבקים יום-יום על הזכות לחיות בכבוד, על הזכות לקורת גג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x