$
משפט

המאבק על מתקני הגז עובר לבג"ץ: הוגשה עתירה לבחון את הקמתם בלב ים

עשרה ראשי רשויות ומועצות מקומיות הגישו עתירה בנושא. בשבוע שעבר אושרו חמישה אתרים יבשתיים כמיקומים אפשריים למתקנים

ליאור גוטמן 11:3909.07.12

המאבק על הקמת מתקני קליטת הגז היבשתיים מגיע לבית המשפט – עשרה ראשי רשויות ומועצות מקומיות עתרו הבוקר (ב') לבג"ץ בדרישה שיורה למדינה לבחון הקמת מתקני טיפול לגז הטבעי בלב הים.

 

העתירה הוגשה נגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה, שקבעה בשבוע שעבר כי חמישה אתרים יבשתיים

מועמדים לקלוט מתקני ניקוי והפחתת לחץ. חמשת האתרים המועמדים, מהם אמורה המדינה לבחור עד אוגוסט 2013 לפחות שניים, הם אלייקים, עמק חפר, פורדיס, חדרה ועין איילה. את העתירה הגיש עורך דין גלעד ברנע המייצג את ראשי הרשויות ומטה המאבק של התושבים.

 

העותרים מבקשים מבית המשפט שינחה את המדינה להפסיק לאלתר את בדיקת המתחמים היבשתיים מחשש שהקמת מתקן כזה מסכן את התושבים, הסביבה ומשק האנרגיה. "המידע שהוצג בפני המועצה הארצית טועה ומטעה, מגמתי וחשוד בחוסר תום לב. חלופת הטיפול המלא בים ומתקנים קטנים ביבשה מאפשרת גמישות מרבית במיקום המתקן היבשתי (לאו דווקא בחוף או בסמוך לו), ו"צורכת" שטח קרקע קטן, אומרים במטה המאבק.

 

לטענת העותרים, זירוז ההליכים להקמת מתקני קליטת הגז היבשתיים הוא פועל יוצא של כניעה לדרישות משרד האנרגיה, שהפעיל לכאורה לחץ על חברי המועצה, והסביר שאם לא ייעתרו חברי המועצה לדרישותיו, ייפגע משק האנרגיה, ולתושבי ישראל ייגרם נזק בריאותי וכספי ניכר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x