$
בארץ

סיעת מרצ פרשה מהקואליציה בת"א בשל פיזור ההפגנות בכוח

ראש הסיעה מיטל להבי התפטרה מתפקיד סגן ראש העירייה ובמכתב לחולדאי, כתבה כי הוא "הפך למוביל מדיניות דיכוי וטירפוד המחאה החברתית בשיתוף עם המשטרה הנשלחת ממניעים פוליטיים"

כלכליסט 13:3326.06.12

חברי סיעת מרצ בעיריית ת"א-יפו, הודיעו לפני זמן קצר לראש העירייה רון חולדאי כי הם פורשים מהקואליציה שבראשותו, בעקבות האלימות שהפעיל נגד פעילי המחאה החברתית.

 

במכתב לחולדאי, הודיעה מיטל להבי על התפטרותה מתפקיד סגנית ראש העירייה ועל פרישת חברי הסיעה מהקואליציה. "ראש העירייה רון חולדאי הפך למוביל מדיניות דיכוי וטירפוד המחאה החברתית בשיתוף עם המשטרה הנשלחת ממניעים פוליטיים", כתבה להבי. "בשבועות האחרונים המחאה נוגעת באחד מיסודות הצדק חברתי, והוא עצם הזכות למחות. בסוף השבוע האחרון חצה רון חולדאי קו אדום והפך משליחם של התושבים למשרתו של השלטון המבקש לדכא את המחאה".

 

הפיזור בכוח של המפגינה בת"א בסופ"ש הפיזור בכוח של המפגינה בת"א בסופ"ש צילום: ירון ברנר, ynet

 

לדברי להבי, "מרצ מחוייבת למאבק לצדק חברתי וסביבתי, ורואה בו את הסיכוי הטוב ביותר לחולל שינוי וליצור סולידריות אמיתית בישראל ובת"א-יפו. לא ניתן יד להחרבת מאבק זה ולמלחמת השלטון בו. מרצ ת"א-יפו בראשותי פעלה להבטחת חינוך איכותי, דיור בר השגה, תחבורה בת קיימא ושיוויון הזדמנויות לכולם – ערכים אותם באה לממש המחאה אותה מדכא בכוח חולדאי".

 

אתמול לפנות ערב הפגינו כ-250 איש מחוץ לבניין עיריית תל אביב לאחר פיצוץ ישיבת מועצת העיר שהייתה אמורה להתקיים במקום. במהלך הישיבה אמורה הייתה לעלות לדיון הצעת אי-אמון לפירוק הקואליציה שהגישה סיעת "עיר לכולנו". פעילי המחאה החברתית הגיעו למקום במטרה להיכנס לישיבה, אך למרות שעל פי חוק היא אמורה להיות פתוחה לציבור הרחב, סורבה כניסתם.

 

המוחים אתמול בישיבת מועצת עיריית ת"א המוחים אתמול בישיבת מועצת עיריית ת"א צילום: שאול גולן

 

ראש העירייה חולדאי קרא לחבר מועצת העיר שרון לוזון מסיעת "עיר לכולנו" "בריון" ואף כינה אותו "שרוני בריוני". חלק קטן מהפעילים שהצליח להיכנס לישיבה מחה על איסור כניסתם של יתר הפעילים ואף קרא לעברו של חולדאי "אתה הבריון הכי גדול בישראל". 

 

לבסוף הודיעה יעל דיין, שניהלה את הישיבה, על הפסקתה. חולדאי עזב כשהוא מוקף בשומרים, בעוד המפגינים זרקו עליו בקבוקי מים.

 

המפגינים שהתקהלו מחוץ לבניין העירייה היפנו את זעמם נגד חברי מועצה שונים. בין היתר לא איפשרו המפגינים למיטל להבי לצאת מהבניין ויציאתה התאפשרה רק בליווי מאבטחים, למשמע קריאות "מרצ ביבי - אותו דבר. תתפטרי!" מצד המפגינים.

 

בתוך כך, הולכת ומתרחבת ההצטרפות של אמנים למחאת "הלילה השחור" בת"א, במחאה על פיזור מפגיני המחאה החברתית. מועדון "אוזן בר" ביטל את האירוע אצלו, אתגר קרת, אלכס אפשטיין, אורלי קסטל-בלום, דב אלפון ויהלי סובול מבטלים את השתתפותם באירוע ספרותי במגדל שלום ועוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x