• תפריט
בארץ

בעקבות חשיפת "כלכליסט": פלאפון הציעה חבילת UNLIMITED לעובדי המדינה ב-99 שקלים

אחרי שדווח כי למרות שתעריף הסלולר צונח, המדינה תקועה בחוזה היקר עם פלאפון, הציעה היום החברה לעובדים 4 מסלולים חדשים

תומר אביטל 12:0314.06.12

בעקבות חשיפת "כלכליסט" - פלאפון הציעה חבילת UNLIMITED לעובדי המדינה תמורת 99 שקלים. עם זאת לא נפתח החוזה של החשכ"ל עם פלאפון וההצעה - שהועברה דרך ועדי העובדים הממשלתיים - מוצעת לעובדי המדינה ובני משפחתם ללא קשר לתעריפי החשכ"ל. 

 

לפני כשבועיים פרסמנו כי למרות שתעריף הסלולר צונח, המדינה תקועה בחוזה היקר עם פלאפון. לפי החוזה כ-100 אלף עובדי מדינה שוחחו בתעריפים שהיו עד לאחרונה אטרקטיביים: התשלום הקבוע לחודש למנויים בשירות המדינה עומד על 32 שקל והוא כולל 2,000 דקות שיחה בתוך הרשת הממשלתית ו-150 דקות מחוץ לרשת. מעבר לכך, עולה דקת שיחה 7.1 אגורות ו־SMS עולה 10.9 אגורות. שיחה נכנסת בחו"ל עולה 2.5 שקלים לדקה.

 

על פי נהלי המדינה, זכאים בכירי השירות הציבורי (שרים, סגני שרים, מנכ"לים, מנהלי בתי חולים, הדובר והקב"ט של כל משרד ושלושה יועצים של כל שר) להיקף שימוש גבוה מאד בטלפון הסלולרי של עד 10,000 שקל בחודש. במקביל זכאים חמישה נושאי תפקיד בכל משרד, שאותם אמור להגדיר סמנכ"ל המשרד, לשימוש של עד 350 שקל. שאר עובדי המדינה זכאים להשתתפות נמוכה יותר, הנקבעת על פי צרכי התפקיד שלהם.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

כעת נראה שהשאלה האם קופת המדינה תיאלץ להמשיך ולספוג את המחירים הישנים, עד תחילת מרץ 2014 - מועד סיום החוזה עם פלאפון - תלויה ברצונם הטוב של העובדים. זאת משום שהמסלולים החדשים לא מסובסדים על ידי המדינה. כך, ייתכן ששרים יעדיפו להמשיך ולהשתמש במסלול הבלתי מוגבל הישן שבו המדינה תממן עד כ-10,000 שקל בחודש, במקום לבחור במסלול החדש והמוזל אותו ייאלץ לממן מכיסו.

 

המסלולים החדשים שמציעה פלאפון:

 

1. הצעת UNLIMITED - מיועדת בעיקר ללקוחות הרוכשים סים בלבד ומאפשרת שיחות ללא הגבלה, sms ללא הגבלה וחבילת גלישה במחירים של החל מ-99 שקלים.עם זאת, מדובר ההנחה של 50 שקלים מהתעריף לכלל הציבור והיא תימשך ל-12 חודשים בלבד.

 

2. שתי חבילות Smartphone המיועדות למנויים בעלי היקף שימוש נרחב המעוניינים במכשירי סמארטפון מתקדמים דוגמת אייפון, וגלקסי. במחירים שבין 169 ל-259 שקל כולל מכשיר סמארטפון ותוכנית.

 

3. חבילת Smartphone medium - תוכנית המיועדת ללקוחות בעלי שימוש ממוצע של 400-200 שיחות בחודש ועד כ-150 sms המעוניינים במכשירי סמארטפון דוגמת אייפון 4 8GB בתקציב כולל שבין 100 ל-160 שקל כולל מכשיר ותוכנית.

 

4. חבילת Small וחבילת basic לממעיטי שימוש בעלות שנעה בין 29.9 ל-69 שקל ללקוח הנותנת מענה כולל הן לגבי דקות שיחה והן לגבי משלוח sms בעלויות מינימליות.

 

מפלאפון נמסר: "מדובר בהצעה אטרקטיבית לבני משפחות ועד עובדי המדינה, כנהוג במכירה מרוכזת לועדי עובדים. אין להצעה זו כל קשר להסכם הקיים עם החשב הכללי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x