שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ועדת החוקה אישרה את "חוק התספורות" לקריאה שנייה ושלישית

על פי החוק ימונה מפקח מטעם בית המשפט לכל הסדר חוב שיכלול הפחתת תשלום או דחיית מועד הפירעון

תומר אביטל 12:3411.06.12

ועדת החוקה אישרה הבוקר (ב') לקריאה שנייה ושלישית את "חוק התספורות", שיחייב למנות מפקח מטעם בית המשפט על הסדר חוב בשוק הכולל תספורת, וינסה להבטיח הגנה חיצונית על אינטרס הציבור.

 

לפי החוק, כל הסדר בחברת איגרות חוב שעניינו שינוי מהותי בתנאי הפירעון של סדרת איגרות חוב, הכולל הפחתת תשלום או דחיית מועד הפרעון, לרבות הסדר שלפיו ייפרעו איגרות החוב בדרך של הקצאת ניירות ערך אחרים לבעלי איגרות החוב, יחויב בפנייה לבית המשפט. עם זאת, ייתכן שלא ימונה מומחה אם מדובר בנסיבות מיוחדות ומינויו אינו נדרש לשם הגנה על עניינם של בעלי איגרות החוב.

 

לכל הסדר חוב ימונה מפקח מטעם בית המשפט לכל הסדר חוב ימונה מפקח מטעם בית המשפט צילום: shutterstock

 

החוק קובע עוד כי מועד הפנייה לבית המשפט יחול מיד עם תחילת משא ומתן בין חברה לבין בעלי איגרות חוב מסדרה מסוימת לצורך גיבושו של הסדר חוב. המומחה יבחן חלופות אחרות להסדר המוצע ולתקבולים חילופיים. החברה תחויב למסור למומחה כל מידע שידרוש הנחוץ לו לשם מילוי תפקידו. עם זאת, היא תוכל לפנות לבית המשפט בבקשה לפטור אותה מלספק מידע. בית המשפט יהיה רשאי לקבוע תנאים למסירת המידע ולאסור על מסירת המידע לבעלי האג"ח.

 

החוק יחול רק על הסדרים שיחולו 45 יום מכניסת החוק לתוקף ולא על הסדרים קיימים.

 

יו"ר ועדת החוקה ח"כ דוד רותם אמר כי "זה חוק חברתי ממדרגה ראשונה כיון שהוא עשוי להציל את כספי האזרח הקטן מידי הטייקונים שמתעשרים על חשבון משקיעים קטנים שחשופים לתספורות והפסדים שלא בטובתם".

 

הצעת החוק תובא בקרוב לאישור סופי במליאה בקריאה שניה ושלישית, עוד לפני סוף מושב הקיץ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x