$
משפט

נחשף ב"כלכליסט" - אפי נוה: ורדה אלשיך חייבת ללכת

יו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכת עורכי הדין אומר כי אלשיך "לא יכולה להמשיך לכהן יום אחד נוסף. אין לי דבר נגד המערכת, יש לי רק נגד שופטים שמזייפים פרוטוקולים"

ענת רואה 12:3010.06.12

יו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכת עורכי הדין, אפי נוה, אומר כי "השופטת ורדה אלשיך חייבת ללכת. היא לא יכולה להמשיך לכהן יום אחד נוסף. אין לי דבר נגד המערכת, אני מתפרנס ממנה, מוקר ומעריך אותה. יש לי רק נגד שופטים שמזייפים פרוטוקולים".

 

נוה אמר את הדברים במסיבת עיתונאים בת"א בפרשת פרוטוקול הדיון ש"שופץ" על ידי סגנית נשיאת המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך. במסיבת העיתונאים משתתפים חמשת ראשי המחוזות בלשכת עורכי הדין. האירוע מתקיים על רקע החלטת נציב התלונות על שופטים אליעזר גולדברג לקבל את התלונה שהוגשה נגד אלשיך בנושא. הפרשה נחשפה לראשונה ב"כלכליסט".

 

במסיבת העיתונאים טען נוה, שהגיש את התלונה נגד אלשיך לגולדברג, כי היה נתון לאיומים בעקבות התלונה. לבריו, "הועברו לי מסרים שיבוא יומי ויפרעו ממני. רמזו לי שאצפה פגיעה, שעשיתי מה שלא הייתי צריך לעשות אבל לא התרגשתי יותר מדי. צריך להראות לאלשיך כמה שיותר מהר את הדלת. אי אפשר לומר '20 שנה היא שופטת מצטיינת, פעם אחת היא זייפה פרוטוקול אז עזבו אותה'".

 

השופטת ורדה אלשיך השופטת ורדה אלשיך צילום: אוראל כהן

 

במענה לשאלה מה תעשה לשכת עורכי הדין אם קריאתם של חמשת ראשי המחוזות תידחה השיב עו"ד אשר אקסלרד יו"ר מחוז ירושלים: "אין לא. זה יהיה. יוסקו מסקנות לגבי השופטת הנכבדה. אני מכיר את המערכת שלנו".

 

עו"ד אקסלרד הוסיף: "כדי להשיג אמון הצובר במערכת המשפט חייבים יושרה ושקיפות. החלטת הנציב מגלה אומץ ציבורי ויושר וצריך להמשיך בהליך ולהסיק את המסקנות הנדרשות. אני קוראים לשר המשפטים לפעול ללא דיחוי כדי שהדו"ח של גולדברג לא ישאר אנימי".

 

4 ראשי המחוזות בלשכה העבירו מכתב לשר המשפטים יעקב נאמן שבו הם קוראים לו לכנס לאת הוועדה לבחירת שופטים כדי להעביר את השופטת אליך מכהונתה. במכתב נכתב בין השאר: "לא ניתן להשלים עם התנהלות מסוג זו של שופטת כה בכירה. הדעת אינה סובלת כי שופטת שנמצאו נגדה ממצאים כה חמורים בדבר שיפוץ פרוטוקול תמשיך לכהן כשופטת בישראל".

 

במסיבת העיתונאים השתתפו גם יו"ר ועד מחוז חיפה, עו"ד יוסי חכם, יו"ר מחוז הדרום עו"ד דני אליגון ומ"מ יו"ר מחוז הצפון עו"ד חאלד חוסני זועבי (החבר גם בוועדה למינוי שופטים) עו"ד ראיד עומרי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x