$
משפט

נאמן קיקה: עד היום בחצות עוד אפשר לעצור את מכירת החיסול

העובדים פנו לביהמ"ש: לקיים דיון דחוף טרם התחלת מכירת החיסול. המכירה תפתח מחר ותמשך חודש ימים, רוב ההנחות: 50%-60%

ענת רואה 14:3929.05.12
חנות הרהיטים קיקה תפתח מחר בצהריים למכירת החיסול, במסגרתה יימכרו רוב המוצרים בהנחות גדולות של 50%-60%. אחד משני הנאמנים, הכלכלן אלון כהן, אמר הבוקר ל"כלכליסט" כי "החנות תפתח החל מ-12 בצהריים ועד 9 בלילה מדי יום, ובימי שישי מתשע בבוקר עד 3 אחה"צ וכן במוצ"ש. המכירה תמשך כמה שבועות, כש-90% מהמוצרים ימכרו בהנחות של לפחות 50%, ורק בשולי השוליים ישנם מוצרים שימכרו בהנחה של 40%. אין מוצר שהוזל בפחות מ-40%".

 

חנות קיקה חנות קיקה צילום: אוראל כהן

 

לדברי כהן, מאחר שהמטרה במכירת החיסול היא מימוש מהיר וצמצום העלויות הכבדות הכרוכות בהפעלת החנות לאורך זמן, "אין לי כל כוונה להגיד אחרי יומיים שאני עוצר את הורדת המחירים כי באו אנשים וקנו במיליוני שקלים. ההנחות שניתנו הן ההנחות שיהיו לכל אורך המכירה. השתדלנו לקרב את הסחורה לכאן כדי שמי שקונה לא יעמוד בפני חשש שלא יספקו לו את מה שהזמין. בכל מקרה מי שקנה ממני – יקבל את הסחורה ואין לו מה לדאוג".

 

כהן אף ציין כי המשטרה תאבטח את המכירה במטרה להבטיח שלא יהיו עימותים עם נושים או לקוחות ששילמו מקדמות אך לא קיבלו את הסחורה שהזמינו בטרם הקריסה. מבחינה משפטית מעמדם של לקוחות אלו נמוך בהרבה ממעמדם של לקוחות שירכשו מוצרים במכירת החיסול וכספם למעשה מובטח. בסה"כ מסתכם המלאי בחנות בכ-23 מיליון שקל כמחיר עלות. הנאמן כהו העריך שהמכירה תסתיים בתוך פחות מחודש נוכח המחירים האטרקטיביים. היום אחה"צ תערך הרצה לקופות ומכירה לעובדי החנות שמטרתה בעיקר לבדוק שכל מערכות המחשוב תקינות.

 

רשת ביתילי שניהלה בימים האחרונים מגעים עם הנאמנים, כהן ועו"ד רון בר-ניר, לרכישת החנות או פעילותה – ככל הנראה לא תרכוש את החנות. הנאמן כהן אמר בהקשר זה כי "המו"מ עם ביתילי לא הסתיים רשמית, אך היות שאני פותח את החנות מחר בצהריים אז מבחינתי הוא הסתיים. ההצעות שהם הציעו לעומת החלופה של הפעלה עצמית נראו לנו נמוכות, ניסינו לשפרן אך לא הושגו הסכמות. במקביל ישנו מו"מ מול ebay המתעניינת בשכירת המבנה או חלקו, אך בשלב זה – זה לא עובר דרכנו בנאמנים. המבנה אינו של קיקה אלא של חברת אשטרום שמחפשת בשוק גורמים שישכרו את המבנה מרגע שנסתלק. מבחינתי עד היום ב-12 בלילה אפשר לעצור אותי ואת המכירה אם תהיה הצעה מאוד אטרקטיבית".

 

בתוך כך, בא כוחם של עובדי "קיקה" עורכי הדין גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין שמונו לנציגי העובדים שהתאגדו בהסתדרות הגישו היום בקשה דחופה לביהמ"ש המחוזי במסגרתה ביקשו לקיים דיון דחוף טרם התחלת מכירת החיסול של החברה לברר מדוע המכירה של "קיקה" לחברת ביתילי כעסק חי אינה טובה.

 

בבקשה טוען הורנשטיין כי "מכירת החיסול בשלב זה תסתום את הגולל על היתכנות לרכישת מלאי ופעילות החברה ותביא במהירות ובביטחון לפיטורי העובדים המועסקים היום על ידי המפרקים הזמניים ותמנע את האפשרות להחזיר למעגל העבודה את יתרת העובדים שאינם מועסקים היום על ידי המפרקים הזמניים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x