$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט" - לא למדו מ-Hallo: גולן טלקום מציעה שיחות לחו"ל - ללא רישיון

מיכאל גולן: "הרישיון בתהליך, אבל לטובת הצרכן אנחנו נספק את השירות כבר מהיום"

גילעד נס 13:0314.05.12

מפעילת הסלולר החמישית, גולן טלקום, בישרה הבוקר כי היא נכנסת גם לתחום השיחות הבינלאומיות. ואולם, מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לגולן טלקום אין רישיון מב"ל (מפעיל בין בינלאומי) המאפשר לה לספק שירות שיחות בינלאומי שכזה, ללא קשר להצעתו בחינם.

 

במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום הבטיח המנכ"ל, מיכאל גולן, כי לקוחות שירות הסלולר של החברה יוכלו תמורת 99 שקל לקבל שיחות ללא הגבלה, SMS וגלישה סלולרית, וכן יוכלו לקיים שיחות בחינם מטלפונים ניידים לטלפונים נייחים ל-29 מדינות.

 

כאמור, מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לגולן טלקום אין רישיון מפעיל בינלאומי. רישיון שכזה מוחזק בידי בזק בינלאומי, סמייל, נטויז'ן, אקספון, טלזר והיל"ת, אך, כאמור, לא בידי גולן טלקום. בגולן אמנם פתחו חברה יעודית, "גולן טלקום תקשורת בינלאומית", אך רק לפני כחודש הגישו בקשה לקבלת רישיון למשרד התקשורת, ועד כה טרם העניק המשרד את הרישיון לחברה.

 

מיכאל גולן אישר בתגובה כי לחברה אין כיום רישיון תקף, אולם חזר והדגיש כי כבר הוחל במהלך לקבלת רישיון, הצפוי להתקבל בקרוב. "אנחנו מאמינים שלטובת הצרכן כדאי שנתחיל לפעול כבר היום בתחום הזה", אמר גולן ל"כלכליסט", "והרישיון יגיע בהמשך". טרם התקבלה תגובת משרד התקשורת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x