$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": המועמד של שטייניץ לממונה על השכר לא עומד בדרישות הסף

עו"ד קובי אמסלם, המכהן כיועץ המשפטי של אגף הממונה על השכר, לא מחזיק בתואר כלכלי, בניגוד לדרישות הסף שהגדירו באוצר לממונה על השכר. כדי שאמסלם יוכל להחליף את אילן לוין הפורש יצטרכו באוצר לבקש מנציבות שירות המדינה לשנות את התנאים

מיקי פלד 06:5429.04.12

מינויו הצפוי של עו"ד קובי אמסלם לתפקיד הממונה על השכר באוצר עומד בפני קשיים. הסיבה: ל"כלכליסט" נודע כי אמסלם, המכהן כיועץ המשפטי של אגף הממונה על השכר, לא עומד בדרישות הסף לתפקיד.

 

לכן כדי שאמסלם יוכל להחליף את הממונה הנוכחי אילן לוין, שאמור לפרוש השבוע,

יצטרך שר האוצר יובל שטייניץ לבקש מנציב שירות המדינה משה דיין לשנות את תנאי הסף.

 

הדרישות הוגדרו לפני כשנתיים על ידי צוות משותף של האוצר והנציבות, ובמסגרתן נקבע כי על כל מועמד לתפקיד להחזיק בתואר בכלכלה, חשבונאות או מינהל עסקים. אמסלם עצמו אינו מחזיק באף אחד מהתארים, אלא בתואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ובתואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית.

 

עם זאת, לאוצר יש אפשרות ליזום שינוי בדרישות, אם ישכנע את הנציבות שאין בשינו הפרה של נורמות מינהל תקין. בימים האחרונים החלו באוצר לבצע עבודת מטה לצורך כך.

 

באוצר מתכוונים לשנות את דרישות הסף בכל מקרה. זאת לא רק כדי לאפשר לשטייניץ את הבחירה, אלא גם משום שלדעת גורמים במשרד מלכתחילה אין היגיון למנוע ממשפטן לכהן בתפקיד. עם זאת, יש בכך טעם לפגם, משום שדווקא הממונה על השכר הוא שאחראי על שמירה מפני חריגות ו"עיגול פינות".

 

אמסלם הגיע לאגף הממונה על השכר לפני ארבע שנים מפרקליטות המדינה, ועל פי גורמים באוצר הוא המועמד המועדף על שטייניץ להחליף את לוין. אמסלם הועדף על פני סגנו הבכיר של לוין, ברק שטרוזברג, אף שכמה מבכירי המשרד העדיפו דווקא את האחרון לתפקיד.

 

אמסלם נחשב לעורך דין ומנהל מוכשר ולקח חלק בכמה משאים ומתנים מסובכים, למשל בנושא תנאי העבודה של עובדי הקבלן במגזר הציבורי, הרופאים והמתמחים.

 

אין זו הפעם הראשונה ששטייניץ מסתבך במינוי שהוא מעוניין בו. רק לאחרונה אישרה הממשלה את מינויו של דורון ארבלי למנהל רשות המסים למשך כשנה, לאחר שוועדת האיתור לתפקיד המליצה על מינויו של משה אשר. שטייניץ דחה המלצה זו של הוועדה וביקש למנות לתפקיד את יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר משה טרי.

 

מועמדותו של טרי נפסלה לאחר פרסום ב"כלכליסט" שלפיו טרי אינו עומד בדרישות הסף לתפקיד, הכוללות גם ניסיון של עשר שנים לפחות בתחום המסים. בעקבות עתירה של אשר לבג"ץ החליט שטייניץ לאשר את מינויו, אך הוא ייכנס לתפקידו רק בעוד שנה.

 

מלשכתו של שטייניץ נמסר בתגובה כי "השר פועל בשיתוף פעולה עם היועץ המשפטי בכל נושא המינויים".  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x