שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביהמ"ש הוציא צו כינוס נכסים ליצרנית שמן יצהר

השופט איתן אורנשטיין מינה את עו"ד דורית לוי טילר לכונסת של טית בית שבשליטת משפחת ברגר, בשל חובות של 170 מיליון שקל לבנקים

מארק שון 12:3524.04.12

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין הוציא היום (ג') צו כינוס נכסים ליצרנית שמן יצהר, חברת טית בית ומינה את עו"ד דורית לוי טילר לתפקיד הכונסת.

 

עורכת הדין לוי טילר אמרה במהלך הדיון כי הבנקים מתנגדים להמשך הפעלה של החברה, וזאת בשל העובדה כי ההפעלה עולה 30 מיליון שקל לחודש. "מספר שבועות של מנוחה לעסק לא ייפגעו בו, יש משקיעים פיננסיים שמעוניינים לרכוש אותו. אני צריכה שבועיים כדי לנהל את המשא ומתן".

 

חברת דלק שלחה נציג לדיון בשל חוב שיש לחברות כלפיה בגובה 4 מיליון שקל.

הדיון נערך היום בעקבות בקשה של שבעת הבנקים הגדולים לכינוס נכסיה של יצרנית שמן יצהר, חברת טית בית, שבשליטת משפחת ברגר. הבקשה הוגשה נגד
חברת טית בית ונגד טית בית תעשיות מזון שמוחזקת על ידי החברה.

 

מהבקשה עולה כי גובה החובות של החברות הוא 170 מיליון שקל, מתוכם כ־43 מיליון לפועלים, כ־32 מיליון לבינלאומי, כ־27.4 מיליון לדיסקונט ו־21.5 מיליון ללאומי.

 

במהלך הדיון אמר מנכ"ל החברה יונתן ברגר לשופט, כי "משמעות הקפאה לחודש היא הקפאה של הפעילות לשלושה חודשים - בענף השמנים יש אוניות שלוקח להם הרבה זמן להגיע וברגע שמקפיאים עכשיו, המשמעות היא להקפיא למשך 3 חודשים קרובים. ספקים כבר פנו אלי לבדוק אם מקפיאים את הפעילות. אני מבקש מאדוני שיחליט במהרה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x