שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עבודות שירות וקנס כספי נגזרו על יו"ר ועד הרכבת הקודם שאול עוקיש באשמת שוחד

יחד איתו הורשע גם סגנו דאז מיכאל חיון. השניים שהיו חברים בוועדת הביגוד של הרכבת נאשמים כי בשלושה מקרים שונים קיבלו שוחד מבעליה של חברת טקסטיל בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים

הדר קנה 13:1204.04.12

יו"ר הוועד הארצי של הרכבת לשעבר שאול עוקיש וסגנו דאז מיכה (מיכאל) חיון הורשעו אתמול (ג') בעבירת שוחד ונגזרו עליהם 6 חודשי עבודות שירות (כל אחד) וקנסות.

 

השופטת ליאורה פרנקל (שיפמן) מבית משפט השלום ברמלה גזרה על עוקיש קנס כספי בסך 35 אלף שקל ועל חיון קנס בסך

50 אלף שקל. השניים הורשעו על פי הודאתם לאחר תהליך גישור. את עוקיש ייצגו עו"ד אורי קינן ועו"ד יריב וינצר.

 

עוקיש היה יו"ר ועד העובדים לפני גילה אדרעי היו"ר הנוכחית, והוא נחשב ליו"ר ועד חזק ומיתולוגי ששלט בוועד לאורך שנים רבות. ב-2009 נאלץ עוקיש לעזוב את תפקידו לאחר שהוגש נגדו כתב האישום הנוכחי.

 

שאול עוקיש ומיכה חיון, נאשמים בקבלת שוחד בשלושה מקרים שונים, בסך כולל של כמה עשרות אלפי שקלים. בזמן ביצוע העבירות לכאורה, שימשו הנאשמים כבכירים בוועד העובדים: עוקיש כיהן כיו"ר ועד העובדים הארצי, וחיון כיהן כיו"ר ועד העובדים במחוז הדרום.

 

על-פי כתב האישום, שני הנאשמים היו חברים בוועדת הביגוד של הרכבת, הבוחנת את איכות המוצרים במכרזי אספקת פרטי לבוש לחברה. עוקיש וחיון נאשמים כי בשלושה מקרים שונים קיבלו שוחד מצביקה שניצלר - בעליה של חברת טקסטיל - בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים. בכל המקרים, כך טוענת התביעה, דרשו עוקיש וחיון כי שניצלר "ישלשל לכיסם כספים, בתמורה להסכמתם לביצוע העסקה עימו".

 

השופטת כתבה בגזר הדין כי בשיקולי העונש של עוקיש וחיון לקחה בחשבון את תרומתם לקהילה, מצבם הבריאותי, היותם משוללים עבירות קודמות ואת הודאותם באשמה. כמו כן, ציינה השופטת כי הינה סבורה כי מעשיו של חיון היו חמורים משל עוקיש ועל כך הטילה עליו קנס גבוה יותר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x