$
5.4.12

התערוכה החדשה: "אמרתי, 'די, נצא מהמוזיאון'"

דורון סבג החליט לקיים את תערוכת האוסף הנוכחית שלו בחלל של הגלריסטית נעמי גבעון בנווה צדק: "במקום לעסוק באיכות העבודות ובמה שמציגים, בסוף מסתכלים רק על נקודת החן השחורה שיש לי באיזשהו מקום"

לימור בן דוד 09:5705.04.12

דורון סבג לא מתרגש מהמחאה הציבורית, כמו גם מהביקורת על התנהלותו הלא מקצועית - אבל מותר להניח שיש גם לאלה משקל בהחלטתו לקיים את תערוכת האוסף הנוכחית שלו מחוץ למוזיאון, בחלל החדש והמרשים של הגלריסטית נעמי גבעון שמשמש גם כביתה, בנווה צדק (אלרואי 3). "במקום לעסוק באיכות העבודות

ובמה שמציגים, בסוף מסתכלים רק על נקודת החן השחורה שיש לי באיזשהו מקום. אמרתי לעצמי 'די, נמאס לי, בוא נצא מהמוזיאון הזה'", הוא מסביר. "העבודות בתערוכה נראות פה מצוין, ואולי באמת נתחיל לבנות משהו אחר, חלל ציבורי שלא למטרות רווח, שאנשים יבואו וייהנו".

 

את התערוכה "מאיצים לעבר אחרית הימים" אצרה טל יחס, והיא כוללת עבודות ישנות וחדשות שבחרה מהאוסף, של אמנים בינלאומיים לצד אמנים ישראלים. בין המציגים עילית אזולאי, הומה באבא, מחמוד באקשי, ג'ון בוק, נאן גולדין, גדעון גכטמן, וולפנג טילמנס, אורי גרשט, אמון יריב ומרלן דומא. העבודות בתערוכה לא קובצו תחת נושא מובהק, ומה שמאחד אותן זה ניסיון ללכוד רוח של עשייה עכשווית מחד, ולהצביע על רשת של אסוציאציות המקשרת בין העבודות באוסף עצמו מאידך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x