$
משפט

עשר שנים אחרי: התיק אותר והמשטרה תפצה ב-15 אלף שקל

זאת לאחר שהכחישה כי נזק לדירה בתל אביב נגרם עקב פשיטות חוזרות של משטרת ההגירה והימ"מ בחיפוש אחר שוהים בלתי חוקיים

מארק שון 08:4104.04.12

משטרת ישראל תפצה אזרח ב-15 אלף שקל בעקבות נזק שנגרם לבעלי דירות במסגרת חיפושים של משטרת ההגירה בדרום תל-אביב - כך עולה מהודעת פשרה משותפת של התובע ופרקליטות מחוז תל-אביב שאושרה על ידי השופטת לימור ביבי ממן מבית המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב.

 

ברקע לדברים עומד אזרח
שבבעלותו מספר דירות מגורים ברחוב לוינסקי בתל-אביב. בדצמבר 2002 נערכה פשיטה של משטרת ההגירה לבניין, בנסיון לאתר שוהים בלתי חוקיים. "התוצאה היתה נזק רב לקירות ולדלתות", נכתב בתביעה שהוגשה במרץ שנה שעברה, וחברת הביטוח מגדל סירבה לשפות את הבעלים כיון שהנזק נגרם על ידי הרשויות. 6 שנים בדיוק לאחר מכן, בדצמבר 2008, ככל הנראה בשל התרעה שהתקבלה, פרצו לוחמי ימ"מ של משמר הגבול לבניין. "הנזקים הפעם התבטאו בהרס מנעולים ושבירת דלתות", נכתב בתביעה - גם הפעם חברת הביטוח סירבה לשלם את הנזק.

 

במאי 2009 החל עורך הדין עמית בן-ארויה לטפל בתיק ופנה במכתב דרישה למשטרה שתפצה בגין המקרים. המשטרה הכחישה מכל וכל פעילות כלשהי במקרה הראשון, הישן יותר. בכתב ההגנה שהגישה המשטרה נטען, כי "התובע לא הביא ראיה כי הנזקים שנגרמו לרכושו הם בעקבות פעילות משטרתית, כל תביעתו מבוססת על השערות ומסקנות אישיות בלבד". לטענת המשטרה, התובע גרם לעצמו נזק והוא מנסה לגלגל אותו על המשטרה.

 

אולם בדצמבר האחרון, לאחר שנתיים שהכחישה שהמקרה אירע ובעקבות ביקורת של השופטים שניהלו את התיק, הגישה המשטרה חומר חדש - ידיעות מודיעיניות ודו"ח מעצר - שהוכיחו את אירוע הפריצה משנת 2002.

 

ממשטרת ישראל לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x