$
בארץ

נתניהו: "צריכים מסים כדי לקנות עוד כיפות ברזל"

ראש הממשלה הגיב לתלונות על יוקר המחיה. "איננו שולטים במחיר הדלק העולמי, אבל אנחנו יכולים לנסות ולהקל על מצוקות האזרחים". שטייניץ התגונן: "לא החלטנו ב-19:50, אז רק הודענו". ישי דורש מנגנון גבייה דיפרנציאלי

ynet 11:5401.04.12

תלונות הציבור על יוקר המחיה והכעס הנאסף ברחובות, שעשויים להוביל למחאה חברתית גם בקיץ הקרוב, מתחילים לחלחל לחדרי ישיבות הממשלה."מחיר הדלק העולמי איננו תלוי בנו, אבל אנחנו יכולים לנסות ולהקל בצורה מדודה ואחראית על מצוקות האזרחים", אמר הבוקר (יום א') ראש הממשלה, בנימין

נתניהו, "אנו צריכים את המסים כדי לקנות עוד 'כיפות ברזל'".

 

בפתח ישיבת הממשלה, הדגיש נתניהו כי "המס בישראל קטן יותר מברוב מדינות אירופה. איננו שולטים במחיר הדלק העולמי. מי שאומר שאפשר להוריד מסים ולהרחיב הוצאות על חשבון הגירעון הוא נעדר אחריות וידע כלכלי". הוא ציין בדבריו גם את סלילת הגדר בגבול מצרים והתוכנית למימון חינוך חינם מגיל שלוש כדוגמאות לשימוש ממשלתי נחוץ בכספי המסים. "כלכלת ישראל יציבה יותר ובטוחה יותר כמעט מכל מדינות העולם המפותח", הצהיר.

 

בכך, הגיב נתניהו לביקורת שהטיחו בו חברי סיעת קדימה, בראשות היו"ר החדש, שאול מופז. ח"כים מהסיעה השתתפו בהפגנת המחאה בתל אביב, והסבירו שהפיקו לקחים מהמחאה בקיץ האחרון. מופז עצמו אמר בתגובה לעליית מחיר הדלק כי "מדיניות ראש הממשלה היא לעג לרש. בבוקר ישלמו אזרחי ישראל שמונה שקלים לליטר. ביבי - זה יקר לנו".

 

נתניהו בירך בישיבה את שר האוצר, יובל שטייניץ, ומשרדו, "על הדרך האחראית שבה הביאו לפתרון המשבר". שטייניץ עצמו התייחס לנושא ההודעה על הורדת המס, שנמסרה מעט לפני תחילת מהדורות החדשות בטלוויזיה, ואמר כי "ההחלטה לא התקבלה בעשרה לשמונה, ההודעה יצאה בעשרה לשמונה. ומדובר בהחלטה מושכלת לאחר שבוע שלם של דיונים בין אנשי האוצר לאנשי משרד ראש הממשלה".

 

שטייניץ טען כי "ממשלת נתניהו מנהלת קרב מגן על כלכלת ישראל ומשקיעה יותר מכל ממשלה אחרת בהקטנת העוני", והדגיש כי "נמשיך לשים את הצמיחה וההשקעות בראש מעיינינו כי זו חובתנו כממשלה".

 

גם ש"ס מתעוררת

 

"ש"ס לא תתעלם מקריאת אזרחי המדינה המתמודדים יום יום עם עליית המחירים", הוסיף שר הפנים, אלי ישי. "הממשלה חייבת לעשות צעדים מיידיים ודרסטיים על מנת להתמודד עם יוקר המחיה", הדגיש, תוך שהוא קורא ליצירת מנגנון של תעריף חשמל משתנה, שעל פיו מי שצורך יותר - משלם יותר. "התעריף יגרום לכך שאזרחים מעוטי יכולת שצורכים פחות חשמל ייפגעו פחות מההתייקרות".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x