$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": אריק שור לוועד: "הרווח הנקי של תנובה ב-2011 ירד במאות מיליוני שקלים"

כך עולה ממכתב ששלח מנכ"ל תנובה אריק שור לעובדי החברה על רקע הסכסוך החריף מול הוועד. עוד כתב שור לוועד: "אירועי שנת 2011 פגעו בתנובה בצורה משמעותית. הדו"חות הכספיים של תנובה יפורסמו בשבוע הבא ויכללו את הנתונים הסופיים והמלאים"

גולן חזני 12:5521.03.12

הרווח הנקי של תנובה ב-2011 נמוך במאות מיליוני שקלים בהשוואה לרווח הנקי ב-2010. כך עולה ממכתב ששלח מנכ"ל תנובה אריק שור לעובדי החברה על רקע הסכסוך החריף מול הוועד.

 

למכתב במלואו לחץ כאן

 

"אירועי שנת 2011 פגעו בתנובה בצורה משמעותית", כתב שור לוועד והוסיף: "הדו"חות הכספיים של תנובה יפורסמו בשבוע הבא ויכללו את הנתונים הסופיים והמלאים".

 

יצוין כי הירידה ברווח הושפעה בנוסף למחאה החברתית (מחאת הקוטג'), גם מהמחיקה גדולה בקשר למחלבה ברומניה. 

 

בעניין עיצומי העובדים כתב שור לוועד: "הבוקר, בעקבות החרפת העיצומים אמש (הפסקת חלוקת שוקו ומשקאות חלב), נותרו מספר עובדים ללא אפשרות תעסוקה בפועל במחלבת רחובות. לפיכך, הודענו לאותם העובדים במכתבים אישיים, עם העתקים לוועד העובדים ולהסתדרות, כי, החל ממחר, הם מתבקשים שלא להופיע למקום העבודה עד לסיום העיצומים והם לא יהיו זכאים לשכר עבודה". שור מציין כי הנהלת החברה מוכנה להעלאת שכר של 3% לעומת 5% שדורשים העובדים.

 

עוד ציין שור במכתבו כי "הנהלת תנובה מצרה על העיצומים שהוועד נוקט בהם. מדובר בעיצומים שתוצאתם הינה

פגיעה בעובדים עצמם, בתנובה ובצרכנים שלנו. ההנהלה קוראת לוועד העובדים לנהוג באחריות במציאות המורכבת העומדת בפני תנובה, ומתנצלת בפני הצרכנים שלנו על הפגיעה בהם".

 

"הכנסות תנובה 2011 צפויות להגיע ל-7.64 מיליארד שקל"

 

בסוף פברואר פורסם ב"כלכליסט" כי הכנסות תנובה בשנת 2011 צפויות להגיע ל-7.64 מיליארד שקל שהם גידול של 5.6% ביחס להכנסות החברה בשנת 2010. תוצאות החברה התפרסמו במסגרת הערכת שווי שביצעה גיזה זינגר אבן לתנובה.

 

למרות הגידול בהכנסות, השפעות מחאת הקוטג' ניכרות היטב בתוצאות החברה – הרווח התפעולי שלה צנח ב-25% וחלקו מסך המכירות הצטמצם מרמה של 9.8% בשנת 2010 לרמה של 7% בשנת 2011. הרווח הנקי של תנובה צפוי לעמוד על 428 מיליון שקל ירידה של 17% ביחס לשנת 2010.

 

בתוך כך, בשבוע האחרון הוחרפו כאמור העיצומים של עובדי תנובה הנאבקים על תוספות שכרם וכן העברת עובדי חוזה דור ב' לתנאים של עובדי דור א' לצד הכרה ברכיבים נוספים של השכר לצורך ההפרשות לפנסיה. הפגישה שנערכה שלשום בין ועד העובדים להנהלה הסתיימה ללא תוצאות. בעקבות כך החליטו עובדי תנובה להחריף את העיצומים - ולהפסיק לשווק גם שוקו תנובה על כל סוגיו. כמו כן, נמשכת אי אספקת קוטג' לרשתות השיווק והמרכולים, למעט בתי חולים ובתי אבות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x