$
משפט

הסכסוך בין שלום לבכר הגיע לביהמ"ש: "האירועים - כמו בעולם השלישי"

בכר, מנהל "יד המלך", קיבל מבית המשפט צו מניעה חלקי שיאפשר לו להיכנס למפעל הסלטים

מארק שון 22:2418.03.12
שלושה ימים לאחר חסימת הכניסה למפעל יד המלך, הגיע הסכסוך בין בעלי רשת חצי חינם לשותפם במפעל לבית המשפט. המנכ"ל, יוסי בכר, קיבל מבית המשפט צו מניעה חלקי שיאפשר לו להיכנס למפעל. בכר הגיש בקשה נגד שותפיו בחברת יד המלך, מוטי קופרלי וזקי שלום, הבעלים של רשת חצי חינם, והיא תידון
בהרחבה מחרתיים.

 

בכר וחברת סלטי כיד המלך שבבעלותו פנו בבקשה להוציא צו מניעה האוסר על שלום וקופרלי למנוע ממנו גישה אל משרדי חברת כיד המלך, וצו מניעה שיאסור על השניים לבצע כל מהלך ניהולי בחברה ללא הסכמתו. לטענת בכר החברה שלו  מחזיקה ב-100% ממניות חברת כיד המלך עדי המנהלת את המפעל, על אף שבמרשם החברות מופיע כי הוא מחזיק ב-48% בלבד.

 

מדובר בסכסוך בעלים במפעל הסלטים שהביא לפיטורי המנכ"ל ותפיסת המפעל על ידי שלום וקופרלי. בכר פוטר כיוון שמעל בכספים לטענת שלום, ואילו בכר מצידו דוחה את הטענות, וטוען כי שלום עשה במפעל כשלו, מכר סחורה למפעל במחירים גבוהים וקנה ממנו תוצרת במחירי רצפה לרשת השיווק שהוא מפעיל, חצי חינם. 

 

 

"האירועים נדמה כאילו אירעו במדינת עולם שלישי", נכתב בבקשה של בכר בהתייחסות לחסימת המפעל בפניו בשבוע שעבר, "ביום ה' האחרון בשעה 7:20 הגיעו מנכ"ל החברה בכר ואביו דרור בכר, מנהל המפעל של החברה, לשער המפעל באזור התעשייה גן רווה ביבנה ומולם ניצבו עשרות גברתנים בעלי חזות מאיימת אשר צרו על כל גדרות המפעל".

 

מניות המפעל נרכשו על ידי בכר בשנת 2006 באמצעות מימון של שלום וקופרלי שהציגו את המימון כ"מתנה משפחתית". הקשר המשפחתי בין הצדדים המסוכסכים נחשפים למעשה לראשונה כעת - בבקשה נכתב כי אימו של בכר היא אחותה של אתי קופרלי, גיסתו של מוטי קופרלי.

 

את הבקשה של בכר הגיש עורך הדין אריאל לביא ממשרדו של מישל אוחיון. מעו"ד יאיר ברדה המייצג את שלום וקופרלי טרם נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x