$
בארץ

הסתיימה שביתת הסגל הזוטר באוניברסיטאות: "ההסכם שהושג - מהפך"

לאחר מו"מ אינטנסיבי בין הצדדים, נחתם הערב ההסכם בין הסגל האקדמי הזוטר לבין ועד ראשי האוניברסיטאות; בין השאר, המסטרנטים יזכו לתוספות שכר של 8%-16%, ויינתנו כתבי התחייבות להעסקה של דוקטורנטים, עמיתי הוראה ומרצים לתקופה של כמה שנים

הסתיימה שביתת הסגל הזוטר באוניברסיטאות: לאחר מו"מ אינטנסיבי בין הצדדים, נחתם הערב ההסכם בין הסגל האקדמי הזוטר לבין ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) והוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת).

  

בין הנושאים שסוכמו במסגרת המו"מ: תוספת שכר למסטרנטים בגובה של 8%-16%, בהתאם
לגודל הכיתות; הסדרי ביטחון תעסוקתי - כתבי התחייבות להעסקה של דוקטורנטים, עמיתי הוראה ומרצים לתקופה של כמה שנים; תוספת 5 שנות ותק לעמיתי הוראה; הצמדה לסגל הבכיר מאוקטובר 2011 באופן רטרואקטיבי; תוספת הפרשות לקופות גמל, ויישום ההסכם גם בתוכניות החוץ תקציביות והסגורות

  

ד"ר אסתר סרוק, יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, אמרה: "ההשקעה במו"מ המרתוני הובילה ליצירת תשתית להסכם היסטורי. נגענו בסוגיות כואבות זה שנים והכנסנו תכנים שישפרו מצבם של כלל חברי הסגל האקדמי הזוטר. מדובר במהפך של ממש באקדמיה הישראלית, הכולל שינוי עמוק ביחסה של האקדמיה אל חברי הסגל האקדמי הזוטר בהוראה ובמחקר, ומביע הוקרה והערכה לתפקידם. ההסכם מכיל בתוכו סעיפים של ביטחון תעסוקתי ומניעה של שחיקת השכר- שני נושאים מהותיים המהווים בסיס להעסקה הוגנת.

 

"אני מודה לפרופ' מנואל טרכטנברג, יו"ר הות"ת, על הירתמותו ומאמציו להצלחת ההסכם, לור"ה, להתאחדות הסטודנטים ולאגודות הסטודנטים באוניברסיטאות שהוכיחו מנהיגות ומסירות וסייעו בהאצת וקידום המו"מ. אני מודה כמובן גם לחברי הארגונים על העמידה האיתנה במאבק הצודק והחשוב הזה".

 

ד"ר דניאל מישורי, ראש צוות המו"מ של הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, אמר: "הסכם הסגל הזוטר פורץ דרך הן במערכת ההשכלה הגבוהה והן בחברה הישראלית בכלל. ההסכם מסדיר תוספות שכר לבעלי השכר הנמוך ביותר בסגל הזוטר, המסטרנטים, הסדרי ביטחון תעסוקתי לאוכלוסיות שעד כה פוטרו מדי סמסטר, והפסקת העסקת מורים מן החוץ בתוכניות החוץ תקציביות. אנו מקווים שהסכם זה יהווה השראה ומודל גם למורים מן החוץ במכללות הציבוריות".

 

יו"ר ור"ה, פרופ' רבקה כרמי: "הסגל האקדמי הזוטר חשוב לאוניברסיטאות ולכן כבר לפני שנתיים הגענו עימם להסכם שהבטיח את זכויותיהם הסוציאליות ונתן להם תוספות שכר של עשרות אחוזים. ההסכם הנוכחי נותן מענה לסוגיית הביטחון התעסוקתי של חברי הסגל וכולל בתוכו תוספות שכר משמעותיות נוספות. אני בטוחה, כי ההבנות אליהן הגענו יתרמו רבות לעתיד וליציבות מערכת ההשכלה הגבוהה באוניברסיטאות".   

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x