שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דיבידנדים

דיבידנדים - הבקשה החדשה של גילה אדרעי: אייפד לנהגי קטר

הנהגים טוענים שמאלצים אותם לחתום על עדכוני בטיחות לפני שקראו אותם. הפתרון: לקבל עדכון בטאבלט. וגם: מה לא בסדר בתמונה ששיגרה אתמול טבע למערכות העיתונים?

מיקי פלד וליאור גוטמן 09:2413.03.12

יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי ביקשה מהנהלת החברה לסדר ל־400 נהגי הקטר ברכבת מכשירי אייפד. הסיבה: לטענתה, המכשיר הוא הדרך להבטיח שהנהגים יקבלו בזמן את עדכוני הבטיחות שמפיצה ההנהלה.

 

אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי מנכ"ל הרכבת בועז צפריר דרש מהנהגים לחתום על טופס, שבו הם מצהירים כי קראו ויישמו את עדכוני הבטיחות של הרכבת. צפריר הזהיר את הנהגים כי מי שיסרב לחתום יועלה לוועדת משמעת. בוועד זעמו על הדרישה. לטענתם, הנהגים מקבלים את העדכונים רק פעם בחודש או חודשיים, היות שאלו נשלחים אל תיבת הדואר שלהם במוסך, שאליו אינם מגיעים לעתים תכופות. אדרעי טענה כי אם ההנהלה רוצה לעדכן את הנהגים באופן שוטף, עליה לקנות להם אייפד או טלפון חכם.

 

גילה אדרעי גילה אדרעי צילום: אריאל בשור

 

סמנכ"ל כוח האדם ברכבת ירון הדרי דווקא לא פסל את הרעיון, אך דרש בתמורה כי הוועד יוותר על מתנת הפסח לנהגים, דרישה שאדרעי סירבה להיענות לה.

 

גורמים בוועד מסרו בתגובה כי "לאור המצוקה שעלתה מהנהגים ביקש הוועד לדאוג לאמצעים טכנולוגיים לעדכון שלהם, בהמלצת סמנכ"ל כוח האדם, כדי שלא יהיה פער בעדכוני הבטיחות".

 

הנהלת הרכבת בתגובה: "ההנהלה בוחנת רכישה של טאבלטים לעובדים, אולם זאת רק כשי לחג וללא קשר לצרכים תפעוליים".

מיקי פלד וליאור גוטמן

נגד הטבע

במבט ראשון, ההודעה לעיתונות ששיגרה אתמול חברת טבע למערכות העיתונים נראתה שגרתית: הנה עוד דיווח יחצני על כנס שערכה ענקית התרופות. לא משהו לכתוב עליו הביתה.

 

ההודעה פירטה באריכות כיצד 111 מנהלים של החברה מכל העולם התכנסו בים המלח כדי לדון בתוכניות העבודה של החברה לשנת 2012. המנהלים דנו במודל העסקי המשתנה של טבע ואפילו ערכו ביקור מרגש במצדה.

 

כל זה היה נחמד וטוב, וככל הנראה היה נותר על שולחן העריכה, עד שנתקלנו בתמונה שצורפה להודעה. זו כבר גרמה ללסתות שלנו להישמט. הסיבה: אפילו מבט שטחי בתמונה מגלה שהיא טופלה באופן גס.

 

מה לא בסדר בתמונה? מה לא בסדר בתמונה? צילום: עירית עשת מור

 

לצד עשרות מנהלי טבע מרחבי העולם, הושתלה בתמונה משמאל למטה שורת המנהלים הבכירים באמת של החברה, כאילו צולמו בתמונה המקורית. כך מצאו את מקומם בתמונה: הדירקטור משה מני, המנכ"ל היוצא שלמה ינאי, היו"ר פיליפ פרוסט ומנהל הכספים הראשי אייל דשא.

 

אם לא די בכך, למרבה המבוכה, הדירקטור אילן קורנברג, החובש משקפי שמש, מופיע כעת פעמיים: פעם כשהוא עומד שני משמאל ופעם נוספת, שתי שורות גבוה יותר מימין.

 

טבע בתגובה: "התמונה שהועברה היא תמונת המזכרת שבה ביקשה הצלמת מטעם חברת ההפקה שארגנה את הכנס להכניס יחד את כל המשתתפים בקנה מידה סביר ולא קטן מדי. צולמה תמונה של כלל המשתתפים ותמונה נוספת של קבוצה שעמדה בצד ולא נכנסה כולה לפריים ו'הוכנסה' עם שאר המשתתפים".

חגי גלבוע ואורלי קוחנסקי

 

אסי כהן מציע מיזוג לברבר־צדיק

אתמול, כנס יועצי השקעות של הבינלאומי. המנכ"לית סמדר ברבר־צדיק משיקה שירות חיסכון חדש, כשלפתע נשמעת צעקה מהקהל: "לא הבנתי". הדובר: פרזנטור הבנק אסי כהן, שלקול צחוקי הקהל מציע למזג את בנק אימפריה שלו עם הבינלאומי.

 

צנגן ודאבוש מועמדים לדירקטוריון הבימה

המירוץ לדירקטוריון הבימה תופס תאוצה, ול"כלכליסט" נודע כי בין המועמדים שהגישו את מועמדותם נמצאים מנכ"ל רשת לשעבר יוחנן צנגן ויו"ר מועצת הרשות השנייה לשעבר נורית דאבוש. יו"ר חבר נאמני התיאטרון דוד בועז לא הגיב. צנגן: "לפני חודשיים ניהלתי שיחה עם בועז שבה הסכמתי להיות בדירקטוריון. מאז לא שמעתי דבר". את תגובת דאבוש לא ניתן היה להשיג. ממשרד התרבות והספורט נמסר כי ״ועד הנאמנים נדרש למנות דירקטוריון מכוח תקנון התיאטרון. כדי להביא את הבימה לדרך חדשה במהרה, דרשנו שיפעלו למנותו״.

מאיה נחום־שחל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x