$
משפט

הממונה על ההגבלים אישר את רכישת אייס על ידי אלקטרה

עם זאת, הממונה דיוויד גילה הטיל תנאים מגבילים שנועדו למנוע מאלקטרה להגדיל שטחי תצוגה למוצרי חשמל ממותגים ברשת אייס. אלקטרה תשלם 129 מיליון שקל על סניפי הרשתות והמלאי שלהן

גיל קליאן 17:4008.03.12
הממונה על הגבלים העיסקיים, דיויד גילה, אישר היום את רכישת אייס על ידי אלקטרה צריכה. עם זאת, הממונה הטיל תנאים מגבילים שנועדו למנוע מאלקטרה להגדיל שטחי תצוגה למוצרי חשמל ממותגים ברשת אייס – עקב החששות בענף כי אלקטרה תנצל את שטחי המסחר של רשת ה"עשה זאת בעצמך" שנקלעה לקשיים
על מנת לפגוע בתחרות בענף החשמל.

 

באלקטרה מסכימים לתנאים של הממונה על הגבלים, כך שלמעשה רכישת סניפי אייס ואוטו דיפו יוצאת לדרך. אלקטרה תשלם 129 מיליון שקל על סניפי הרשתות והמלאי שלהן.

 

בהודעתה ציינה רשות ההגבלים כי "בדיקת המחלקה הכלכלית ברשות ההגבלים העסקיים העלתה כי מצד אחד רכישת אייס על ידי אלקטרה צפויה לתרום משמעותית לתחרות בשוק ה-"עשה זאת בעצמך", אך מצד שני, אם אלקטרה תשתמש ברשת אייס על מנת להרחיב שטחי תצוגה של מוצרי חשמל ממותגים, יהיה בכך כדי להעלות חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות. בהתאם, הממונה אישר את הרכישה, אך התנה אותה בתנאים שעיקרם הגבלת יכולתה של אלקטרה ליצור בחנויות אייס שטחי תצוגה למוצרי חשמל ממותגים".

 

הרכישה תוסיף את אייס ואוטו דיפו לרשתות סנסור, שקם אלקטריק ומחסני חשמל שכיום מופעלות על ידי אלקטרה צריכה. כמו כן מפעילה אלקטרה גם רשת מחשבים וגאדג'טים תחת השם אלקטרה מחשבים.

 

המתחרים של אלקטרה מענף החשמל טענו כי הרכישה תביא לריכוז כוח קמעונאי גדול מדי בידיים של שחקן אחד. מנגד טענו באלקטרה כי הם רוכשים את אייס על מנת להפעיל אותה כרשת "עשה זאת בעצמך" ולא כרשת חשמל.

 

כעת נראה כי מי שנושמים לרווחה הם דווקא הספקים בענף ה"עשה זאת בעצמך", שרואים אופק ברור להפעלת הרשת המתחרה להום סנטר. הום סנטר עצמה הרעה בזמן האחרון את תנאי התשלום לספקים שלה, ובענף מתלוננים על כך שהרשת המתחרה של אליעזר פישמן מנסה לשפר את הרווחיות שלה על חשבונם. כאשר אייס חוזרת לתמונה עם בעלים חדשים, הדבר מצמצם את כוחה של הום סנטר מול הספקים.

 

יקי ודמני מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה מסר היום: "אנו מברכים על החלטת הממונה להגבלים עסקיים".

 

עורכי הדין שייצגו את אלקטרה בעסקה הם יוסי לוי, זיו נוימן ועופר קורלנדר ממשרד לוי, מי-דן ושות'.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x