שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סביבה

ביהמ"ש עצר את המכרז להקמת מחצבה בגלבוע

המועצה האזורים טענה בעתירתה כי שלב החציבה היה אמור להתבצע כבר מזמן ועתה ייפגעו ממנו תושבי נורית והרחבת היישוב

בית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת האריך הבוקר את הצו להקפאת המכרז לפיתוח מחצבת גדעונה. משמעות הצו שהמכרז להפעלת המחצבה לא יוכל להתקדם לעת עתה. ה

 

מועצה האזורית גלבוע עתרה באמצעות עו"ד ערן לב לבית המשפט נגד המכרז החדש של מינהל מקרקעי ישראל להפעלת מחצבה בגלבוע. העתירה

באה לאחר שבחודש ספטמבר 2011 קיבל בית המשפט העליון ערעור שהגישה המועצה וביטל מכרז קודם להפעלת המחצבה.

 

על פי העתירה, למרות שבהתאם לתב"ע אמורה הייתה חציבת המתקנים להתחיל כבר בשנת 2007 ולהסתיים באוגוסט 2012, בפועל מינהל מקרקעי ישראל לא קידם את החציבה כלל ועד היום לא הוציא מכרז לפיתוחה. אי לכך, שלב פיתוח המחצבה, שהינו השלב המזהם ביותר בתוכנית, ייעשה במועד בו אמורה להתבצע הרחבה ביישוב גדעונה והקמת היישוב האקולוגי נורית. לאור אלה, נטען בעתירה, פיתוח המחצבה שעומדת כרגע בפני מכרז יהווה מטרד שיפגע באורחות חייהם של התושבים במקום.

 

עו"ד לב הציג בפני בית המשפט חוות דעת של היועצת הסביבתית עדית אדלר-ברקאי ממנה עולה כי פיתוח המחצבה בשלב זה יגרום לנזקים סביבתיים קשים שיכולים למנוע את פיתוח נורית וגדעונה.

 

דני עטר ראש המועצה האזורית גלבוע: "האישור לפיתוח המחצבה הגדיר בכוונה טווח זמן של 5 שנים כדי שהשלב המזהם יסתיים לפני אכלוס היישובים. במצב שנוצר קיום המחצבה ישלול מהתושבים את זכותם הבסיסית לאוויר נקי וסביבה שקטה. לצערנו המינהל לא עמד בלוח הזמנים שהוגדרו ולכן אנחנו מבקשים לעצור את המכרזים".

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x