$
בארץ

עמוס שפירא צפוי להיות נשיא אוניברסיטת חיפה

ועדת האיתור המליצה על מנכ"ל סלקום היוצא, שיסגור מעגל ויחזור למוסד שבו למד כלכלה לתואר ראשון. גורם במערכת ההשכלה הגבוהה: "אין ספק שמדובר במינוי חריג"

תומר ולמר, ynet 22:4029.02.12

מנכ"ל סלקום היוצא עמוס שפירא כנראה לא יישאר מחוסר תעסוקה זמן רב - מסתמן כי הוא ימונה בקרוב לנשיא אוניברסיטת חיפה. ל-ynet נודע כי ועדת האיתור לבחירת נשיא אוניברסיטת חיפה החליטה הערב (יום ד') להמליץ על שפירא לתפקיד הנשיא הבא של המוסד, למרות שאינו בעל תואר אקדמי מתקדם.

 

שפירא,

כיום נשיא אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב, שימש בתפקידיו הקודמים כמנכ"ל "חוגלה" חברת התעופה "אל על", ובשש השנים האחרונות היה מנכ"ל ענקית הסלולר, עד שפרש באוקטובר.

 

על פי הנוהל המקובל, בתום עבודת ועדת האיתור ואחר שהגישה את המלצותיה לוועד המנהל של האוניברסיטה, צפוי להתכנס גם חבר הנאמנים של האוניברסיטה ולאשר את המינוי באופן סופי.

 

שפירא צפוי להיכנס לתפקידו באוקטובר, מיד עם סיום כהונתו של הנשיא הנוכחי פרופ' אהרון בן זאב המשמש בתפקידו מאז שנת 2004. עבור שפירא המינוי יהווה מעין סגירת מעגל, שכן את התואר הראשון בכלכלה סיים שפירא באוניברסיטת חיפה.

 

גורם במערכת ההשכלה הגבוהה ציין כי "אין ספק שמדובר במינוי חריג בהיבט הזה שעד כה היה מקובל תמיד למנות לנשיאות האוניברסיטאות את המדענים הבכירים ביותר במוסדות האקדמיים".

 

"עם זאת", ציין, "שפירא הוא אדם מבריק וייתכן מאוד שהמינוי שלו מסמל חשיבה מחוץ לקופסא בהיבט הזה שנשיא אוניברסיטה צריך וחייב להיות מנהל איכותי שיודע לנהל מפעל אקדמי עתיר תקציב כמו אוניברסיטה ושיידע לגייס לשורותיו

את החוקרים והמדענים הטובים ביותר ולאו דווקא שיהיה מדען מהולל בעצמו".

 

מאוניברסיטת חיפה נמסר כי "ועדת האיתור לבחירת נשיא, שמונתה על ידי הוועד המנהל, סיימה את עבודתה לאחר שראיינה מועמדים רבים ומצוינים מהמגזר הציבורי והפרטי. בתום תהליך מסודר ודיונים מעמיקים היא החליטה היום להמליץ על עמוס שפירא לתפקיד הנשיא הבא של אוניברסיטת חיפה. המלצה זו תובא להחלטת הוועד המנהל בישיבתו הקרובה ולאחר מכן לאישרור חבר הנאמנים של האוניברסיטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x