שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משרד התחבורה על אישור קווי אוטובוס בת"א בשבת: לא נפר הסטטוס קוו

העירייה אישרה את הצעת סיעת מרצ ברוב של 13 תומכים, בהם ראש העירייה רון חולדאי, מול 7 מתנגדים. במשרד התחבורה, עם זאת, ממהרים לצנן את ההתלהבות

ליאור גוטמן 20:1820.02.12

עיריית תל אביב אישרה הערב (ב') את הצעת סיעת מרצ להפעיל תחבורה ציבורית בשבתות. ההצעה אושרה ברוב של 13 נגד 7 מתנגדים. ראש עיריית תל אביב רון חולדאי תמך בהצעה. עם זאת, הפעלת התחבורה תתאפשר רק אם תאושר על ידי משרד התחבורה, וזה מסר כי הפעלת תחבורה ציבורית בשבתות הותרה רק בערים מסוימות, "ואין כוונה להפר את הסטטוס קוו במקרה של ת"א". 

בסיעת מרצ מדגישים שעל פי חוק המפקח על התחבורה הציבורית שבמשרד התחבורה מוסמך לאשר בקשות אלו במקרים שבהם הדבר חיוני לדעת הרשות המקומית,

כמו גם במקרים שבהם התחבורה הציבורית עשויה לשרת אוכלוסיות לא יהודיות (כגון ערבים מוסלמים או נוצרים ביפו) או כאשר היא נועדה לשרת את כלל הציבור בדרכו לבתי חולים במרחב תל אביב. העיריה תגיש את התוכנית לאישור המשרד בשבועות הקרובים.

 

אם אכן תאושר התוכנית, היא תפתח פתח להפעלת קווי הרכבת הקלה בתל אביב, שמוקמים בימים אלו. כזכור, לפני מספר חודשים החלה חברת נ.ת.ע לפקח על עבודות הקידוח של קו הרכבת הראשון ("הקו האדום") שאמור לחבר ב-2017 את פתח תקווה, תל אביב ובת-ים. מי שצפוי לספוג מכה קשה להכנסותיו הם ציבור בעלי המוניות, שמסיעים בשבתות אזרחים תמורת תעריף נסיעה מיוחד.

 

"כבר שנים שהציבור החילוני מוחזק כבן ערובה על ידי פוליטיקאים חרדים, שמבקשים להמשיך ולהגביל את חופש תנועתם של מיליוני אזרחים בכל שבוע למשך יממה. מדובר במהלך היסטורי שיביא להפסקת השבתת התחבורה הציבורית בשבתות, ובבשורה של ממש בעבור הציבור החילוני בתל אביב בפרט ובישראל בכלל", סיכמה תמי זנדברג, חברת עיריית ת"א ויוזמת ההצעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x