$
בארץ

שטייניץ: "ישראל תמשיך לצמוח למרות המשבר הגלובלי"

שר האוצר בוועידת לנדמרק: "אנחנו מסתכלים קדימה בדאגה ונהיה חייבים להיות זהירים מאוד לגבי המשבר הכלכלי שעדיין לא נגמר"

מאיר אורבך 09:3520.02.12

"אם נהיה זהירים ונועזים נמשיך לצמוח", כך אמר שר האוצר יובל שטייניץ בנאומו בפתיחת הוועידה של חברת לנדמרק ISREAL DEALMAKERS שמתקיים במלון הילטון בתל אביב והדגיש את חשיבות המשקיעים הזרים ובעיקר החדשים שנכנסו לאחרונה דוגמת בלקסטון ואפל שהכריזו לדברי השר על כניסתם לישראל.

 

שטייניץ

מאמין שהכלכלה בישראל תמשיך לצמוח למרות המשבר הגלובלי. לדבריו, כמו שאר העולם ישראל צריכה להתמודד עם המשבר הגלובלי. "בהתחלה חשבנו שהמצב מאוד קשה. ב-2009 היתה לנו אפס צמיחה והיה גידול באבטלה מאז הצלחנו לשפר משמעותית את הצמיחה שלנו ולהגיע לרמה של 5% צמיחה".

 

עוד אמר שטייניץ, "ישראל היא המדינה היחידה שקיבלה עדכון של הדירוג שלה כלפי מעלה מסוכנויות הדירוג ואחוזי האבטלה שלה ירדו לרמה הכי נמוכה מזה 17 שנה. מה שראינו בשנים האחרונות זה התאוששות כלכלית מרשימה. ההצלחה הכלכלית נובעת מגידול משמעותי בכספים שמושקעים בכלכלה המקומית האמיתית".

 

"אחד האלמנטים שעזרו לנו להתגבר על המשבר היה התקציב הדו שנתי. הערכתי שתקציב חד שנתי הוא בעייתי למדינה וחשוב מאוד בזמן משבר זה עזר ליצור יציבות עסקית וכלכלית ושידר מסר חשוב לשוק על מחשבה לטווח ארוך".

 

"העובדה שלא שברנו את מסגרת התקציב עזרה לנו מאוד להעביר מסר שאיננו מקריבים את העתיד של המדינה בעבור ההווה שלה וזה היה מסר מאוד חשוב למשקיעים הזרים".

 

"אנחנו מסתכלים קדימה בדאגה ונהיה חייבים להיות זהירים מאוד לגבי המשבר הכלכלי שעדיין לא נגמר. הכלכלה הישראלית תמשיך לגדול למרות המשבר כמו שעשינו בשנתיים האחרונות נהיה חייבים להיות מאוד נועזים וזהירים".

 

את הכנס יחתום ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, בנאום ראשון מאז סיים את תפקידו. דיסקין יתמקד באיומים על מדינת ישראל, תוך דגש מרכזי על איומי הסייבר.

 

את הכנס עורכת לנדמרק ונצ'ורס, בנק השקעות גלובלי המתמחה בניהול עיסקאות M&A וגיוסים פרטיים, ליווי אסטרטגי ופיתוח עסקי בתחום ההייטק וישתתפו בו משקיעים בכירים מהעולם, אנשי ממשל, וכ- 700 מבכירי ענף ההיי-טק מהעולם ומישראל. בין המשתתפים ניתן יהיה למצוא את סמנכ"לית השיווק של ג'נרל-אלקטריק, בכירי סיסקו העולמית, IBM, המנכ"ל של ברטלסמן מדיה השקעות, סמנכ"ל בכיר בחברת TATA, סמנכ"ל בכיר בסיסקו העולמית, הבעלים של טימברלנד, סמנכ"ל אסטרטגיה בסטארבקס, ראש תחום המדיקל בבוסטון סיינטיפיק ובכירים בחברות גלובליות כגון: דויטשה טלקום, Software AG וחברות רבות נוספות. לצד בכירים ישראלים כמו ישראל מקוב, דב מורן ויוסי ורדי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x