$
בארץ

רקפת רוסק עמינח מונתה למנכ"לית בנק לאומי

רוסק עמינח גברה על רוני חזקיהו ותחליף את גליה מאור, לאחר המלצת ועדת האיתור של הבנק בראשות היו"ר דוד ברודט. היא שימשה בשמונה השנים האחרונות מנהלת החטיבה העסקית בבנק

מישל אודי 18:0712.02.12
המסע שהחלה רקפת רוסק עמינח לפני כ-20 שנה הגיע לפסגה, לאחר שהדירקטוריון מינה אותה היום (א') למנכ"לית בנק לאומי במקום גליה מאור, בעקבות המלצת ועדת האיתור. רוסק עמינח צפויה להיכנס לתפקיד במהלך הרבעון השני של השנה. 

 

ועדת האיתור פרסה לפני חברי הדירקטוריון את היתרונות והחסרונות של שני המועמדים שהגיעו לקו הגמר: רוסק עמינח והמפקח הקודם על הבנקים רוני חזקיהו. לאחר דברי ועדת האיתור, שהורכבה מיו"ר הבנק דוד ברודט והדירקטורים גבריאלה שלו, אפרים צדקה, ציפי גל ים ודורון כהן, אמר כל חבר דירקטוריון את דעתו על המועמדים.

 

"אני משוכנע שבזכות יכולתה וכישוריה המוכחים, תוביל רוסק עמינח את הבנק והקבוצה להישגים משמעותיים בתקופה המאתגרת הנוכחית" אמר ברודט לאחר המינוי. גליה מאור איחלה הצלחה בתפקיד לבת טיפוחיה, והביעה את ביטחונה כי "לאומי ייהנה מהיכרותה העמוקה עם הבנק, היכרות שתסייע בעדה להיכנס לתפקיד באופן מהיר וחלק לטובת הבנק, לקוחותיו, עובדיו ובעלי המניות שלו".

 

רקפת רוסק-עמינח

 

ישיבת הדירקטוריון נעשתה לאחר כחודש שבמהלכו בחנה ועדת האיתור כמה מועמדים. ב"כלכליסט" נחשף כי רק חמישה מועמדים הציגו באופן עצמאי את מועמדותם. בתחילת השנה הודיעה מאור, מנכ"לית לאומי במשך 17 השנים האחרונות, על פרישה מהתפקיד.

 

רוסק עמינח (46) שימשה בשמונה השנים האחרונות מנהלת החטיבה העסקית המעניקה אשראי של עשרות מיליארדים לתאגידים הגדולים במדינה. ביולי 2011 קודמה על ידי מאור לתפקיד המשנה למנכ"ל לאחר פרישתו של זאב נהרי. בכך אותתה מאור כי היא מעוניינת לראותה על כיסא המנכ"ל. לפני כן היתה רוסק עמינח מנכ"לית פירמת רואי החשבון סומך חייקין, וקודם לכן היתה העוזרת האישית של מאור.

 

עבור חזקיהו מדובר במכה לא פשוטה. לאחר כהונה שנחשבת מוצלחת ביותר בפיקוח על הבנקים, ניסה את מזלו בבנק וברגע האחרון הגיש את טופסי ההתמודדות לראשות לאומי, ובמקביל הפסיק את המו"מ להצטרף לקבוצת דלק של יצחק תשובה בתפקיד בכיר שתנאיו הסופיים לא הגיעו להסכם סופי.

 

יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים, וציון קינן, מנכ"ל הבנק, מסרו בתגובה למינויה של רוסק עמינח: "אנו מברכים את רקפת רוסק עמינח עם בחירתה לתפקיד מנכ"ל בנק לאומי. אנו מכירים את רקפת שנים רבות, ומעריכים את מקצועיותה וניסיונה. אין לנו ספק כי בתפקידה כמנכ"ל בנק לאומי תמשיך רקפת רוסק עמינח במסורת רבת השנים של תחרות אמיתית ועזה, אך הוגנת, בין הבנקים בישראל לטובת הלקוחות, המערכת הבנקאית והמשק הישראלי כולו.

 

"בהזדמנות זו אנו מבקשים לאחל מקרב ליבנו הצלחה למנכ"לית הפורשת, גליה מאור, בדרכה החדשה. תרומתה לבנקאות הישראלית בשנות כהונתה היתה ברוכה ומשמעותית, ואנו משוכנעים כי היא תמשיך לתרום למשק ולקהילה הישראלית גם בשנים הבאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x