שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ליברמן צפוי לוותר על סעיף כושר השתכרות

מנכ"ל משרד ראש הממשלה מנהל מו"מ עם ישראל ביתנו, במטרה שתוותר על דרישתה לכלול סעיף כושר השתכרות כתנאי סף לדיור בר־השגה

תומר אביטל 19:1608.02.12

 

האם גם סיעת ישראל ביתנו זונחת את המלצות טרכטנברג? בימים האחרונים מנהל מנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר משא ומתן מול ישראל ביתנו במטרה שזו תוותר על דרישתה לכלול את קריטריון "מיצוי כושר השתכרות" כתנאי סף לדיור בר־השגה.

 

בימים האחרונים נפגש לוקר בנפרד עם אטיאס

ועם שר התיירות סטס מיסז'ניקוב במטרה למצוא פשרה שתאפשר לישראל ביתנו לרדת מהסעיף. לוקר שטח בפני מיסז'ניקוב שורה של הצעות חלופיות, ביניהן סיוע בשכר דירה ובדיור לסקטורים חלשים. בלשכתו של מיסז'ניקוב סירבו להגיב.

 

כזכור לאחר הגשת דו"ח טרכטנברג לממשלה, בו נכלל הסעיף, התחייבו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ לסיעה בכתב כי הקריטריון ייכלל. סעיף כושר השתכרות מבטיח כי רק אזרחים עובדים, או כאלו שלא מסוגלים לעבוד, יוכלו לזכות לדיור מוזל.

 

עם זאת, שר השיכון אריאל אטיאס דחה את הרעיון בטענה כי הוא מדיר אוכלסייה שלמה, והביא למנהל מקרקעי ישראל קריטריונים אחרים שאושרו לפני כשבוע - בניגוד לעמדת השותפה הבכירה בקואליציה. לדברי גורם במשרד רה"מ, נתן אשל הוא זה ששכנע את נתניהו לבכר לבסוף את עמדת אטיאס. כפיצוי, במקום הוספת הסעיף עליו המליצה ועדת טרכטנברג, קבע נתניהו כי הניקוד לקריטריון של משרתי הצבא והשירות הלאומי במכרזים של מחיר למשתכן יגדל ב־50% במכרזים בהם מדובר מתחייבים הקבלנים למחיר הסופי של הדירות, וכך מובטח מחירן הנמוך יחסית לרוכשים.

משרד השיכון משריין 20% מהדירות בכל מכרז לזכאים שנבחרים לפי קריטריונים. העובדה שאטיאס לא נתן עדיפות למשפחות עובדות לעומת משפחות לא עובדות - בניגוד לדוח הוועדה הציבורית - עוררה ביקורת על דאגתו לציבור החרדי לעומת החילוני. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x