בארץ

מפגינים מחוץ לבניין ההסתדרות: "חברות קבלן זה פשע מאורגן"

פעילים בתנועת המאבק הסוציאליסטי, הקואליציה להעסקה ישירה וסיעת חד"ש בהסתדרות נושאים שלטים ברוח: "עובדי קבלן זה פשע מאורגן"

טל ליטמן 17:4608.02.12

עשרות משתתפים מפגינים בשעה זו מחוץ לבניין ההסתדרות ברחוב ארלוזורוב בתל אביב, בהפגנת הזדהות עם מאבקם של עובדי הקבלן. בהפגנה משתתפים פעילים בתנועת המאבק הסוציאליסטי, הקואליציה להעסקה ישירה וסיעת חד"ש בהסתדרות.

 

המפגינים נושאים שלטים לתמיכה במאבק וקוראים קריאות

כגון "עובדי קבלן זה פשע מאורגן", "מדינה ש עובדים לא של עבדים", ביבי ושטייניץ לא קולטים לא יהיו כאן עבדים" "חברות קבלן למגר לא צריך להתפשר"

 

נאור קפולניק דובר תנועת המאבק הסוציאליסטי אמר ל"כלכליסט" כי "שר האוצר צבוע כשהוא אומר שהשביתה גורמת לנזק למשק, אך הוא לא מדבר על הנזק שחברות הקבלן גורמות. אנו נמצאים כאן כדי לדרוש קליטה של מאות אלפי עובדי קבלן להעסקה ישירה בלי פגיעה בתנאים, ואנחנו מוכנים להחריף את המאבק".

 

ח"כ דב חנין הגיע להביע תמיכה בהפגנה ואמר לכלכליסט": "אנחנו נמצאים ברגע של הזדמנות גדולה. המחאה החברתית העלתה על סדר היום את סוגיית עובדי הקבלן, וההסתדרות השכילה להצטרף למאבק. חשוב להביא למצב שהרעה החולה הזו תמוגר מהחברה הישראלית. אין מקום בחברה מתוקנת להעסקה שאינה ישירה. אנחנו הקמנו שדולה בנושא העסקה ישירה, ומנתונים שסיפק לנו פרופ' אביה ספיבק במסגרת מחקר שערך בשנה האחרונה עלה כי העסקה ישירה אף זולה יותר, מהעסקה באמצעות חברות קבלן". לדברי חנין "התנגדות האוצר נובעת משיקולים אידואולגים ולא משיקולים כלכליים. האוצר מאמין במגזר ציבורי רזה, וכל מה שאפשר להוציא למיקור חוץ, הרי זה משובח".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x