$
דעות

מי רועה את העזים של אטיאס?

איך אנשים שכלל לא מוכנים לעבוד מקבלים זכאות לדיור מוזל כמו אנשים שהאוכלוסייה הלא יצרנית מונחת כאבן רחיים על צווארם? איך העז הזו נותרה לה שם בדיר המסריח שקוראים לו קריטריונים? תשאלו את ביבי

אורן כהן 14:3530.01.12
ראש הממשלה בנימין נתניהו יודע היטב את נפש בהמתו. התקשורת. מרוב שזו להוטה להראות כי הלחץ שלה עובד, היא מוכנה לאמץ כל שינוי קטן בצבע של העזים שהכניס שר השיכון אריאל אטיאס לקריטריונים התפורים שלו לזכאות לדיור ציבורי כשינוי אמיתי ולהכריז: הלחץ עבד.

 

ואני אומר

- איזה עבד? זו עבודה בעיניים. כי מה השתנה בין הקריטריונים שעליהם יצא הקצף לבין הקריטריונים שמתקבלים עכשיו בכזו התלהבות? הזכאות בגין שירות צבאי שונתה ל-20 נקודות. השינוי הנוסף יקנה 10 נקודות נוספות למשפחה אם גם בת הזוג עשתה שירות צבאי/לאומי. ותק הנישואין ירד ל-70 נקודות, ומבחן ההכנסה כלל לא נכלל.

 

אז מה הרווחנו (החילוניים שמשרתים שירות צבאי ונושאים בנטל הכלכלי) כאן? כלום.

 

השאלה שצריכה להישאל היא איך אנשים שכלל לא מוכנים לעבוד (ואני לא כולל חולים, נכים או משוללי כושר עבודה) מקבלים זכאות לדיור מוזל כמו אנשים שהאוכלוסייה הלא יצרנית מונחת כאבן רחיים על צווארם? איך העז הזו נותרה לה שם בדיר המסריח שקוראים לו קריטריונים?

 

לא ברור לי מה הקשר בין ותק בשנות נישואין לזכאות לדיור. איך גם העז הזו שהכניס לדיר אטיאס נותרה שם? למה בני זוג שנישאו באיחור (אחרי שירות צבאי) ומתקשים לפרנס את עצמם לא יקבלו 70 נקודות על השירות הצבאי והנכונות לעבוד?

ולמה רווקים, משפחות חד הוריות, או זוגות נשואים ויצרניים שאחד מהם לא שירת בצבא, יקבלו פחות ממשפחות דתיות לא יצרניות שבהן גיל הנישואין נושק ל-18?

 

למה? כי אטיאס קבע וביבי ושטייניץ מתקשים או לא רוצים להתמודד איתו? ואני לא מאלה שחושבים שביבי לחיץ או מעיך. זה הטריק היחיד שהוא מכיר. הוא לא רוצה להתמודד עם אטיאס כי הוא בטוח שבמציאות הפוליטית הנוכחית המשך הכהונה שלו והניצחון בבחירות הקרובות מובטחים לו. הוא לא צריך את כל היללנים החילוניים.

 

ביבי ושטייניץ הוכיחו כבר שכל מה שנאמר עליהם בהקשר של ועדת טרכטנברג היה נכון. הם הצליחו להשתלט על השיח הציבורי כשהחליטו על הקמת הוועדה בגלל שהם הפנימו את קולות המחאה הציבורית, לכאורה, ובשל הרצון בשינוי סדרי העדיפויות. אבל המעשים שלהם מוכיחים את ההפך. הם לא למדו כלום והם לא מתכוונים לשנות דבר בשיטה הקפיטליסטית החזירית שבה הם מנהלים את המדינה.

 

הנשק היחיד שנותר בידי ציבור הוא לא קריאה לשינוי הדיסקט בכונן או הקמת מאהלי מחאה עם תום הגשמים. הנשק היחיד שנותר הוא החלפת הראש שקובע את השיטה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x