$
משפט

הפרקליטות תגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד איליק רוז'נסקי

מנכ"ל דלק נדל"ן לשעבר חשוד כי כלל פרטים מטעים בדו"חות החברה. פרקליטותיו: "הוא פעל בתום לב. מדובר בעניין חשבונאי מורכב שלדעתנו לא מהווה עבירה פלילית"

הדר קנה 13:4625.01.12

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לאיליק רוז'נסקי, מנכ"ל דלק נדל"ן לשעבר, כי בכוונתה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע, בחשד כי כלל פרטים מטעים בדוחות החברה.

 

באוגוסט 2010 הסתיימה חקירת רשות ניירות ערך בפרשת דלק נדל"ן, שהעבירה את ממצאי החקירה לפרקליטות.

  

ממצאי

החקירה של הרשות עלה כי רוז'נסקי פעל לכאורה לשינוי הסיווג החשבונאי של החברה הבת רודשף בספרי דלק נדל"ן, כשמטרתו של רוז'נסקי הייתה להימנע מרישום פחת שנתי של כ-125 מיליון שקל בדוחותיה הכספיים של החברה. עוד עלה מהממצאים, כי לצורך הימנעות מרישום הפחת החשבונאי, החברה - ואיליק רוז'נסקי בראשה - היטעו לכאורה את הרשות ורואי החשבון ויצרו כלפיהם מצגי שווא בקשר להסכם הניהול.

  

ברשות הוסיפו, כי בנובמבר 2008, על רקע המשבר הכלכלי העולמי ולאור התחייבויותיה הרבות של החברה והמצב התזרימי הקשה בו הייתה שרויה, החליטה החברה להעמיד את רודשף למכירה. מממצאי החקירה עלה, כי לצורך מניעת הפחתה בשווי רודשף בדו"חות הכספיים, יצר רוז'נסקי מצגים כוזבים לרואי החשבון של החברה לפיהם אחת ההצעות שהוגשו לחברה היא זו המשקפת את מחיר המכירה הצפוי, בעוד שדובר בהצעה ראשונית ולא מחייבת אשר רוז'נסקי היה מעורב בניסוחה, ואשר במהרה ירדה מסדר היום.

 

מצגים אלו שיצר רוז'נסקי, נטען, הביאו לכך שהשווי של רודשף שנרשם בדוחותיה הכספיים, היה גבוה ב-50 מיליון פאונד מהשווי שאמור היה להירשם. בנוסף תרמו מצגים אלו גם לדוח תזרים המזומנים הצפוי (מקורות ושימושים) כמקור מהותי לעמידת החברה בהתחייבויותיה.

 

עורכות הדין נוית נגב וגל הררי-גולדמן, ממשרד שינמן-נגב-ניב, המייצגות את איליק רוז'נסקי: "איליק רוז'נסקי פעל בתום לב, באופן תקין ובמסגרת הנהוג והמקובל. המדובר בעניין חשבונאי מורכב שלדעתנו לא מהווה עבירה פלילית. אנחנו נציג את עמדתנו בשימוע ומאמינים שהפרקליטות תבחן את העניין ותקבע שאין מקום להעמיד לדין במקרה זה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x