שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אקדמיה

הפרויקט שהוליד את שר השלום בנפאל

חניכה ממדינה אפריקאית: "רק מבחוץ אתה יכול לנתב כספי סיוע לעזרה אמיתית, במקום שישתמשו בהם לקניית מכוניות יוקרה"

תומר אביטל 13:0724.01.12

החלק המרכזי שמקנה לתוכנית ערך בעיני הקנדים הוא הפרויקטים שמקדמים החניכים לאורך השנה. הנפאלי מאניש טפה, למשל, ייסד במסגרת המלגה את תפקיד שר השלום בנפאל. הוא הצליח לשכנע את הממשלה במדינתו כי מדובר בתפקיד שאינו נופל בחשיבותו מזה של שר ביטחון. כמו כן, פרויקט של השחקנית הקנדית

מארי מרגריט סבונגאי עסק בהענקת תו ירוק לסרטים שקיימו הפקה ידידותית לסביבה. "הפריע לי שההפקות שבהן השתתפתי מזהמות את הסביבה", מספרת סבונגאי.

 

הומיירה חביב, חניכה מאפגניסטן, בחרה להתמחות בתחנות רדיו במונטריאול, ומאז היא מקדמת סוגיות פמיניסטיות בתחנת רדיו בארצה. "התקופה נתנה לי לראשונה בחיי פרטיות", היא מספרת. רופא כליות ממדינה במרכז אסיה יזם פרויקט שריגש רבים בעולם הרפואה, כשגיבש תוכנית פעולה להורדת התמותה ממחלות לב בארצו.

 

רמת החיים הגבוהה במונטריאול לעתים כה אטרקטיבית בעיני המשתתפים הבאים ממדינות מתפתחות, שחלקם מנסים להישאר בקנדה. "המערכת אצלנו משחיתה, ואם אתה חוזר אתה הופך לחלק ממנה", מסבירה חניכה ממדינה אפריקאית שהמשיכה אחרי התוכנית ללמוד בקנדה. "רק מבחוץ אתה יכול לנתב כספי סיוע לעזרה אמיתית, במקום שישתמשו בהם לקניית מכוניות יוקרה".

 

 

כלכליסט באייפד - חוויה אינטראקטיבית שעוד לא נראתה בישראל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x