שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרקליטות סגרה את התיק נגד מנכ"ל הפועלים ציון קינן מחוסר ראיות

לפני כשנה פתחה המשטרה בחקירה בחשד שקינן ביצע עבירות של קבלת דבר במרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת האשראי שקיבל דני דנקנר, יו"ר הבנק לשעבר

הדר קנה 10:3417.01.12

הפרקליטות סגרה את התיק נגד מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן בשל חוסר ראיות.  

 

בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי בפרקליטות אין תמימות דעים סביב השאלה האם להגיש כתב אישום נגד קינן. ההכרעה הושארה לשי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה שעומד לסיים את תפקידו בסוף פברואר, והוא

החליט לסגור את התיק. 

 

לפני כשנה פתחה יאח"ה בחקירה בעניינו של קינן בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה והפרת אמונים בתאגיד, בפרשה שעסקה באשראי שקיבל מהבנק יו"ר הבנק לשעבר, דני דנקנר, ובטיפולו של קינן בבקשת האשראי.

 

עפ"י החשד, באוקטובר 2008, במהלך דיון בוועדת בעלי עניין בנוגע להלוואה שביקש דנקנר, קינן (ששימש באותה עת כמנהל החטיבה העסקית בבנק ושהמליץ לאשר את ההלוואה) לא אמר אמת לחברי הוועדה - במהלך הישיבה מסר קינן כי הוא מחזיק ברשותו דו"ח עושר שהעביר לו דנקנר, בעוד שעל פי הראיות, קיים חשד כי במועד זהכלל לא החזיק ברשותו דו"ח עושר שכזה.

  

הפרקליטות מסרה: "בתום לימוד וניתוח חומר הראיות שנאסף במסגרת החקירה, החליט המשנה לפרקליט המדינה – בעצה אחת עם צוות הפרקליטים שטיפל בתיק - כי אין די ראיות, ברמת ההוכחה הגבוהה הנדרשת בהליך הפלילי, כדי להוכיח כי קינן שיקר לחברי הוועדה, ואף בהנחה שיוכח כי שיקר, אין די ראיות שיאפשרו לבסס את הקשר הסיבתי בין המצג הכוזב לכאורה של קינן לבין אישור ההלוואה על ידי חברי הוועדה. מטעם זה הוחלט לסגור את תיק החקירה נגד ציון קינן עקב חוסר ראיות מספיקות".

 

"יחד עם זאת, בהתחשב בעובדה שמחומר החקירה עלה חשד ממשי לביצוע פעילות לא תקינה בהקשר הנדון, וכיוון שחלק מהראיות שנתפסו במהלך החקירה לא עמד לנגד עיניו של המפקח על הבנקים שעה שהחליט שלא להתנגד למינויו של קינן למנכ"ל הבנק, הוחלט להעביר את ממצאי החקירה לעיונו של המפקח על הבנקים, על מנת שזה יבחן את משמעות הממצאים בהיבט המינהלי והרגולטורי".

 

ציון קינן יוצג במשותף ע"י עורכי הדין גיורא אדרת וצבי אגמון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x