$
בארץ

הצעת החוק "דיור בר השגה" אושרה בקריאה טרומית בכנסת

מטרת ההצעה, שהגיש ח"כ אמנון כהן, היא לתת מענה לצרכי הדיור של קבוצות אוכלוסייה שונות. שר הפנים אלי ישי: "מדובר בבשורה משמעותית עבור עשרות אלפי משפחות"

תומר אביטל 14:0104.01.12

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית את הצעת חוק 'דיור בר השגה' של ח"כ אמנון כהן (ש"ס).

  

ההצעה מבקשת להגדיר דיור בר השגה, מסוגים שונים, שיסייעו במתן מענה לצרכי הדיור של קבוצות אוכלוסייה שונות. לצד מטרה זו, מבקשת ההצעה להבטיח את השמירה על מלאי דיור

בר השגה, כפי שיוסדר לפי חוקי התכנון והבנייה, וכן לקבוע הוראות או להסמיך את השר הממונה לקבוע כללים לעניין זכאות לדיור בר השגה ותנאי ההתקשרות בדיור מסוג זה.

 

בדברי ההסבר להצעה, נכתב כי "בשנים האחרונות חלה עלייה דרמטית במחירי הדירות ובעלות השכירות. הדבר פגע ביכולתם של רבים לרכוש דירה ורבים אחרים מתקשים לממן את דמי השכירות הגבוהים הנדרשים. בעקבות זאת, דיור ראוי מתרחק מהישג ידן של קבוצות אוכלוסייה רבות, ובהן זוגות צעירים, סטודנטים וכן יחידים ומשפחות בעלות יכולת כלכלית מוגבלת. אחד האמצעים להתמודד עם בעיה זו הוא דיור בר השגה".

 

כהן הוסיף, כי סיכם עם הממשלה שלאחר אישור הצעת החוק בקריאה טרומית, ולאחר העברתה בקריאה ראשונה, היא תשולב לתוך הרפורמה בחוק התכנון והבנייה, ובכך תהפוך לחלק אינטגרלי ברפורמה. שר הפנים, אלי ישי, אמר כי "מדובר בבשורה משמעותית עבור עשרות אלפי משפחות בישראל".

 

53 ח"כים תמכו בהצעה, שעברה ללא מתנגדים. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת שתכריע איזו ועדה תדון בהצעה להכנתה לקריאה ראשונה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x