שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יחימוביץ': "ועדת טרכטנברג שימשה רק כמכונת יחסי ציבור משומנת ומיותרת"

יו"ר העבודה בוועדת הכספים: "כל דבר שאנחנו נלחמים עליו - נקרא לו טרכטנברג - ואז זה יעבור. בעצם חוזה המדינה לא היה הרצל, אלא טרכטנברג"

תומר אביטל 11:0712.12.11

ח"כ שלי יחימוביץ' מצטרפת לביקורת של יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, על דו"ח טרכטנברג. בדיון שהתנהל הבוקר (ב') בוועדת הכספים בנושא מיסוי הדלקים, מתחה יחימוביץ' ביקורת על כך שהאוצר תירץ את צווי הדלק בהמלצה של דו"ח טרכטנברג. מדובר בדיון שבו אישרו חברי הוועדה צווים להפחתת הבלו

על הדלק, כך שלא יעלה ב-40 אגורות בינואר. גפני הדגיש שההחלטה התקבלה לפני כשנה ולא זכות טרכטנברג.

 

לדבריה "לא היינו צריכים את טרכטנברג בשביל זה. בשביל מה אנחנו יושבים פה בוועדה? בעצם כל דבר שאנחנו נלחמים עליו - נקרא לזה טרכטנברג, למשל הורדת מע"מ דיפרנציאלי, ביטול רפורמת המס - ואז זה יעבור. אני מזדהה איתך גפני. עכשיו מתברר שהוועדה שימשה רק כמכונת יחסי ציבור משומנת ומיותרת".

 

גפני הסכים אך הדגיש "ככלל אני לא נגד ועדות. אנו המלצנו על הקמת ועדת הריכוזיות ואישרנו את ועדת ששינסקי". עם זאת גפני הוסיף כי "כל בוקר אני פותח עיתון ומגלה שנותנים לטרכטנברג קרדיט על עוד נושא. אולי הוא גם יפתור את הגרעין האיראני?". ח"כ רוחמה אברהם המשיכה ללגלג ואמרה "הסיבה שיש בישראל מוסדות חינוך היא בזכות טרכטנברג. עצם הקמת המדינה כנראה גם היא בזכות טרכטנברג".

 

יחימוביץ' הוסיפה לדברי אברהם ואמרה, "חוזה המדינה לא היה הרצל, אלא טרכטנברג".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x