שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רשת הסלולר הווירטואלית של רמי לוי עולה היום לאוויר

לוי יציע תעריפים מוזלים למגזר הפרטי אך יגבה דמי שימוש חודשיים. בחברות הוותיקות ממתינים בינתיים עם הפחתות התעריפים

גילעד נס 07:1305.12.11

כמעט שש שנים לאחר שממשלת ישראל החלה לקדם כניסה של מפעילים וירטואליים לשוק הסלולר המקומי, ישיק הבוקר (ב') איש העסקים רמי לוי את ספקית הסלולר הווירטואלית הראשונה בישראל, "רמי לוי תקשורת".

 

החברה תציע מסלול ללא התחייבות עם דמי שימוש חודשיים של 15 שקל. מחיר דקת שיחה יעמוד, ככל הנראה, על 20 אגורות, ו־SMS יעלה 15 אגורות. כך, על 200 דקות שיחה בחודש לדוגמה, ישלם הלקוח של לוי 55 שקל בחודש - כלומר מחיר ממוצע של 27.5 אגורות לדקת שיחה.

 

 

לוי ימכור בתחילה מכשיר סלולרי אחד של נוקיה, ובהמשך ישווק גם מכשירים של חברת HUAWEI הסינית. הלקוחות יוכלו להתחבר לשירותים תוך שימוש במכשיר הנוכחי שלהם, גם כזה התומך בדור 3 בלבד, כאשר התשלום עבור גלישה סלולרית יהיה עבור כל מגה־בייט שנצרך.

 

פעילות הסלולר של רמי לוי מתבצעת באמצעות רשת פלאפון, אך ללקוחות לא יהיה מגע ישיר עם החברה — החשבונית תישלח ללקוח על ידי רמי לוי, והחברה תפעיל שירות לקוחות עצמאי, שייצור קשר במקרה הצורך עם גורמים רלבנטיים בפלאפון כדי לאתר ולטפל בתקלות. לוי חתום על חוזה לשנה מול פלאפון, שבמסגרתו הוא ישלם סכום קבוע לפלאפון עבור כל לקוח שיגייס, וכמו כן יעביר לחברה סכומים הנגזרים מהשימוש בפועל של הלקוח ברשת.

 

במטרה להשיב מלחמה ולשמור על לקוחותיהן, צפויות חברות הסלולר הגדולות להשיק חבילות תמחור חדשות בתקופה הקרובה. החבילות ככל הנראה לא יוזילו משמעותית את התעריפים הקיימים של סלקום, אורנג' ופלאפון, אלא "יארזו" אותם בעטיפה "פשוטה" יותר ללקוח. בסלקום ובפלאפון השהו השקת מותגים זולים שיפנו ללקוחות הסלולר הקטנים יותר, עד שתתברר מידת האיום האמיתית מצד המפעילים הווירטואליים.

 

לאחר תקופת הרצה שתחל באמצע דצמבר, צפויה מפעילה וירטואלית נוספת, FIVE (לשעבר סלראן) להשיק את שירותיה במהלך ינואר, גם היא על גבי רשת פלאפון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x