שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

סוף לפרשת קווי אשראי? נושי החברה הגישו בקשה לכינוס אסיפה לאישור הסדר נושים

עפ"י ההסדר המוצע, יקבלו הנושים כ-21 מיליון שקל במזומן ותשלום זה יהווה פירעון סופי ומוחלט של כל תביעותיהם. את המקורות להסדר צפויים להעמיד שורה של נתבעים שכבר נתנו את הסכמתם למהלך

גולן חזני 11:4124.11.11

האם מסתמן סוף לפרשת קווי אשראי? לבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוגשה הבוקר (ה') בקשה דחופה לכינוס אסיפת נושים, במהלכה תוצג בפני הנושים אפשרות לבצע הסדר (על פי סעיף 350 לחוק החברות).

 

פרשת קריסתה של החברה הציבורית קווי אשראי שהיתה בשליטת יובל רן, ושהחזיקה

בגרעין השליטה בקבוצת ישראמקו, הסעירה את שוק ההון בשנות ה-90. במסגרת תיק הפירוק של קווי אשראי, הגישו המפרקים בספטמבר 2004 תביעת ענק בגובה 500 מיליון שקל נגד חיים צוף, קובי מימון ויובל רן ודירקטורים לשעבר בחברת קווי אשראי. הטענה המרכזית היא שהם חברו יחד כדי לבזוז את קווי אשראי, וכתוצאה מסדרה של מעשי תרמית והונאה החברה התפרקה לפני יותר מ־13 שנה.

 

במסגרת ההסדר המוצע, יקבלו הנושים כ-21 מיליון שקל במזומן, תשלום שיהווה פירעון סופי ומוחלט של כל תביעותיהם. את המקורות להסדר צפויים להעמיד שורה של נתבעים שכבר נתנו את הסכמתם למהלך.

 

אחד מנושי קווי אשראי אמר הבוקר: "לנו בתור נושים כבר נמאס מהסחבת שנמשכת כבר יותר מ-12 שנה. אם המהלך לא יושלם עכשיו, עשויה להיווצר סחבת משפטית של עוד שנים ארוכות. ההסדר יאפשר לנו לקבל תשלום באופן מיידי".

 

על פי הבקשה לבית המשפט, אותה הגיש עו"ד אופיר נאור וטלי שלו ממשרד עו"ד נאור-גרשט, המייצג את בעלי אגרות החוב של החברה, תכונס אסיפת נושים אליה יוזמנו גם מפרקי החברה, עו"ד יצחק מירון ורו"ח חיים רבינוביץ, ובה יוכלו להביע את דעתם בנוגע להסדר המוצע. בתום האסיפה (ככל שבית המשפט יורה על כינוסה) תתקיים הצבעה, ובמידה וההסדר יעבור יוכלו הנושים לקבל כספים ולשים סוף לפרשה ארוכת השנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x