$
המחאה החברתית

נתניהו: "נקל על זוגות צעירים עובדים עם ילדים קטנים"

ראש הממשלה נתניהו התייצב לדיון במליאה אחרי שהאופוזיציה החתימה 40 ח"כים שהביעו תמיכה בכינוס הדיון המיוחד על רקע מה שהוגדר "כישלון ממשלת נתניהו בתחומים המדיני, הכלכלי והחברתי". נתניהו: "בשבועות הקרובים נביא לאישור הכנסת את המלצות ועדת טרכטנברג"

תומר אביטל 17:4623.11.11

"בשבועות הקרובים נביא לאישור הכנסת את המלצות ועדת טרכטנברג", כך הבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בכנסת.

 

נתניהו נאלץ להתייצב לדיון במליאה אחרי שהאופוזיציה החתימה 40 ח"כים שהביעו תמיכה בכינוס הדיון המיוחד על רקע מה שהוגדר "כישלון ממשלת נתניהו בתחומים המדיני,

הכלכלי והחברתי".

 

את נאומו פתח ראש הממשלה במילים חמות על אלי הורביץ ז"ל: "אלי היווה עבורי דוגמה ליזם ופורץ דרך, שתמיד דאג לרווחת העובדים והחברה. הוא תמיד האיץ בי למצוא את שביל הזהב של ההידברות".

 

בהמשך ציין נתניהו  כי הממשלה אישרה חלק ממסקנות טרכטנברג בממשלה. "פרק המסים, אנחנו נקיים ישיבות ממשלה נוספות על מנת לאשר המלצות נוספות. ההחלטות האלה נוגעות כמעט לכל תחום בחיי האזרחים בישראל, בחינך, ברווחה, בדיור, במחירי המוצרים והשירותים. אם הייתי צריך לסכם אותן במשפט אחד, הן יורידו את יוקר המחיה של מאות אלפי משפחות בישראל.

 

"זוג הורים, לפי החלטות שקיבלנו, יקבלו עוד שלוש נקודות זיכוי במס לכל ילד עד גיל 3. אני מזכיר לכם שאחד הנושאים שדיברו עליהם ובצדק, היה צורך להקל על זוגות צעירים עובדים עם ילדים קטנים.

 

"לפי התיקון, משפחה כזו, על כל ילד, כל חודש, תקבל יותר מ-600 מאות שקלים נוספים. זה שינוי משמעותי  וזה תמריץ אדיר להורים עובדים  שמשלמים מסים. בהמשך נביא גם סיוע נוסף למי ששולח את ילדיו לגן ציבורי וגם נבנה עוד גנים ציבוריים.

 

"זוהי אחת המהפכות החברתיות הגדולות שהבית הזה ידע. אני גאה על כך שהממשלה בראשותי תיקנה את שכר המורים ושכר הרופאים. אינני מפרט את הרפורמות בתחום החינוך, התחבורה והדיור. הממשלה הוסיפה 50% התחלות בנייה ולראשונה מחיר הדירות יורד. יש פה שינוי מגמה כתוצאה מתוספת היצע.

 

"יש נטייה לאופוזיציה לתאר את מדינתנו בצבעים שחורים. זה לא נכון כי אנחנו משנים ועושים דברים שלא נעשו. ההישגים הכלכליים התשתיתיים והחינוכיים נעשים בזמן שהעולם בשפל. זה נעשה מתוך אחריות ולא מתוך פופוליזם. הכי קל להכניס את המדינה לאוברדראפט של עשרות מיליארדים כמו שרציתם. המשק צומח ויש כסף לצרכים חברתיים, מנענו את האבטלה הענקית שפוגעת במדינות המערב.

 

"האחריות היא בראש ובראשונה בביטחון"

 

נתניהו הוסיף, "האחריות הזו היא לא רק בכלכלה ובחברה אלא בראש ובראשונה בביטחון. שאלת הביטחון קשורה קודם כל בקריאת המציאות. המזרח התיכון איננו מקום לתמימים. חברי באופוזיציה הסבירו לי כי אנו עומדים בפני גל של קידמה וליברליזם. עם כל התקוות, חזיתי שגל מוסלמי אנטי ישראלי ואנטי דמוקרטי ישטוף. הדברים אינם מתקדמים קדימה אלא אחורה. בחרתי להתאים את המדיניות למציאות ולא למשאלות הלב. מי מאיתנו לא הבין את המציאות? את ההיסטוריה? קראתם לי להיחפז בוויתורים, לרוץ להסכם. יש כאן טלטלה אדירה, המציאות זזה, כל שטח שאנו מוסרים איננו יודעים מי ישתלט עליו מחר. אנחנו רוצים מדינה בין-לאומית אך עומדים על כך שיהיו יסודות של ביטחון.זה הזמן להיות זהיר תוך ניהול מגעים עם הפלסטינים. היום ברור שהגישה הזהירה שנקטתי היא הנכונה והמפוקחת.

 

"היה מי שהבטיח בזמן ההתנתקות שתושבי הדרום יקבלו שלום ושקט במקום טילים כפי שאני וחבריי התרענו. אנחנו רוצים הסכם שלום עם הפלסטינים שלא יקרוס מיד עם חתימתו. עלינו לשנות את המציאות אך לעולם לא להתעלם ממנה.

 

ישראל תמשיך לפעול לייצוב וחיזוק השלום מצרים ועם ירדן ותחפש דרכים לשלום עם הפלסטינים. האפשרויות פתוחות אך הדרך לקדם שלום אינה להתנות תנאים. אני מקווה שהם יתעשתו ונמצא הדרך לחזור למשא ומתן.

 

"אני קורא לזה החוק לפרסום האמת"

 

נתניהו התייחס להערתו של ח"כ יצחק הרצוג (העבודה) על חופש הביטוי ואמר: "אני קורא לזה החוק לפרסום האמת, לפי קביעה של בית משפט. החוק מיועד לטפל במי שאינו אומר דברי אמת על אחר ופוגע בו. לאף אחד אין זכות להוציא דיבה. זו אינה קביעה שרירותית של הכנסת אלא של בית משפט. רוב הציבור תומך בתיקון".

 

נתניהו פנה לח"כים בציניות ואמר "אני שומע את הדיבורים על חיסול הדמוקרטיה ורואה איך כולכם יושבים בשקט מפוחדים ולא מבקרים את ראש הממשלה. הרי אף אחד לא חושב שתהיה משטרת מחשבות. ייצוג הולם לרוב הציבור בתקשורת אינו פגיעה בדמוקרטיה אלא מהות הדמוקרטיה". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x