• תפריט
בארץ

ציפי לבני: "אסור לחזור לשיטות כלכליות ישנות שפשטו את הרגל"

במהלך ועידת המימון התאגידי של די. סי פייננס הביעה יו"ר האופוזיציה התנגדות לחזרה "לימים שבהם כל נכסי המדינה מוחזקים בידי המפלגה וההסתדרות", אך אמרה כי גם הקפיטליזם הקיצוני של רה"מ אינו מהווה פתרון

יעל חלק 11:0622.11.11

"לישראל אסור לחזור לשיטות כלכליות ישנות קיצוניות שפשטו את הרגל. ישראל לא יכולה לחזור לימים שבהם כל נכסי המדינה מוחזקים בידי המפלגה וההסתדרות", כך אמרה הבוקר (ג') יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בוועידת המימון התאגידי של די. סי פייננס. לדבריה, "מנגד, קפיטליזם מובהק וקיצוני,

אותו מייצג ראש הממשלה הנוכחי, שמקדש תחרות בכל מחיר - גם הוא לא פתרון. אם מפריטים ויש כשל שוק, הממשלה חייבת להתערב. ממשלה לא יכולה להסיר אחריות. תשתיות לאומיות הן לא למכירה וכך גם אחריות הממשלה הבסיסית לצרכי האזרחים".

 

לבני התייחסה להמלצות הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי: "לצערי, דו"ח טרכטנברג הפך להיות עוד אחד מהדו"חות העבים שמניחים מתחת לרגלי שולחן רעוע במשרדי הממשלה. לא עושים איתו דבר. יש פתרון אחר - יש להגדיר בחקיקה את סל הזכויות של אזרחי המדינה, והמדינה מחויבת לודא שהזכויות הללו מתקיימות. אין היום קשר בין זכויות לבין אחריות המדינה. האחריות הזו חייבת להיות מלווה בתקציב".

 

לדבריה, הבסיס לשינוי הוא חינוך חינם מהגיל הרך. "הממשלה חייבת לעשות את התיקון הזה. אסור לממשלה לפגוע במענקי האיזון של הרשויות המקומיות, ותקציב דיפרנציאלי הוא צורך השעה".

 

עוד אמרה לבני כי "אנחנו צריכים להציג לציבור פתרון כולל שמחבר בין המצב המדיני למציאות הכלכלית חברתית של המדינה. זה פאזל, וכל החלקים שבו קשורים זה לזה. ברמה המדינית ישראל מבודדת ומסוגרת ויש בה מאבק פנימי קשה בין חברות שונות שלא מדברות זה עם זה ומייצגות חזון שונה. אנו עדים להתעלמות מוחלטת של הממשלה מההשלכות הכלכליות של החלטותיה המדיניות. ידידי ישראל בעולם מזהירים אותנו והקואליציה שומעת, מתעלמת במקרה הטוב ומגנה את הידידים במקרה הרע. הימים האחרונים בכנסת מוכיחים זאת".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x