$
משפט

חשד: תלמיד ישיבה לשעבר ייבא טלפונים סלולריים והונה את רשויות המס

לפי החשד, האיש התחמק מתשלום מסים של כ-250 אלף שקל על ידי יבוא טלפונים סלולאריים שנרשמו על שמות אנשים שונים

הדר קנה 14:0814.11.11

אורי חדאד בן 23, חשוד ביבוא טלפונים סלולאריים, שנרשמו על שמות אנשים אחרים תוך השתמטות מתשלום מסים. השופטת לימור ביבי-ממן מבית משפט השלום בתל אביב חדאד קבעה כי חדאד ייעצר עד ליום שלישי בשעה 13:00.

 

על פי הבקשה שהוגשה לבימ"ש ע"י מכס נתב"ג, החשוד היה עד לפני שנה

תלמיד ישיבה ובשנה האחרונה החל לסחור ביבוא ובשיווק טלפונים סלולאריים. ביום חמישי האחרון, אותרו בחברת יו.פי.אס 18 משלוחים, שהכילו 54 טלפונים סלולאריים, בעיקר מדגם סמסונג גלקסי 2. המשלוחים האמורים הגיעו על שמות אנשים פרטיים, כשהמכנה המשותף להם הינו כתובתו של החשוד בבני ברק ומספר הטלפון שלו.

 

בבדיקה שנערכה התברר כי בדרך זו יובאו לישראל לפחות 87 משלוחים נוספים, שהכילו מאות טלפונים סלולאריים. החשוד, לפי החשד, ייבא טלפונים סלולאריים בדרך מתוחכמת תוך הונאת המכס ורשויות ממשלתיות נוספות. החשוד קיבל מחשודים אחרים שמות של עשרות אזרחים ישראלים, אשר רכשו טלפון סלולארי באמצעות האינטרנט והוא השתמש בשמם, ללא ידיעתם, ליבוא האמור.

 

עוד לפי הבקשה, ישנן ראיות שהחשוד הנמיך את מחירם של כל אחד מהטלפונים הסלולאריים, שייבא על שמות האחרים, בעשרות אחוזים מ- 600 יורו למכשיר ל- 200 דולר שהצהיר, בכך התחמק מתשלום מסים של כ- 250,000 שקל. בעשותו כן, החשוד הציג את היבוא כיבוא אישי והתחמק גם מדרישת משרד התקשורת לאישור תקשורת ודרישת מכון התקנים לאישור תקן.

 

אתמול, נערך חיפוש בבית החשוד ונמצאו 28 טלפונים סלולאריים מסוג בלקברי HTC, החשודים כמוברחים. החשוד נחקר ומסר כי קיבל מחשודים אחרים את שמות האזרחים ומספרי תעודות הזהות שלהם, על מנת לבצע את היבוא על שמם. הוא הכחיש כי ייבא את הטלפונים הסלולאריים על שמם של האזרחים ללא ידיעתם וכן הכחיש את הנמכת המחירים ביבוא, כדי להתחמק מתשלום מסים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x