שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

טענות המתמחים הוצדקו? למעלה ממחצית הנבחנים במבחני לשכת עורכי הדין נכשלו

עם זאת, 90% מבוגרי אוניברסיטת תל אביב והעברית עברו את הבחינה, כמו גם כ-83% מבר אילן ומחיפה. לטענת הלשכה ריבוי הנבחנים שניגשו למבחן בפעם השלישית מוריד את הממוצע

ענת רואה 16:3409.11.11

רק 48% מהמתמחים שניגשו בשבוע שעבר לבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין עברו את הבחינה - כך עולה מנתונים רשמיים שפרסמה היום (ד') הלשכה.

 

בימים האחרונים המתמחים טענו כי הבחינה שהם השתתפו בה היתה הקשה ביותר אי פעם, אך לשכת עורכי הדין טוענת כי אחוז המעבר הנמוך טמון
בעובדה ששליש מהנבחנים במועד זה הם כאלה שניגשו בפעם השלישית או יותר למבחן. לפי התוצאות, שיעור המעבר בקרב 1,330 המתמחים שניגשו לראשונה למבחן עמד על 62%.

 

בוגרי האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל אביב מציגים אחוז מעבר של 90% בממוצע, אחריהם אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה ששיעור העוברים את הבחינה אצלן עומד על כ-83% והמרכז הבינתחומי אשר מציג 79% מעבר.

 

בקרב בוגרי הקריה האקדמית אונו רק 48% עברו את הבחינה, 47% ממכלת נתניה, 44% משערי משפט ושיעור הצלחה מביך של 32% בלבד לבוגרי המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן.

 

מלשכת עורכי הדין נמסר כי "במועד הנוכחי היה מספר גדול לעומת העבר של הנבחנים מקרב בוגרי המכללות ומקרב מי שלא למדו משפטים בישראל: 1635 מתוך כלל 1995 הנבחנים. אלו מהווים כ-82% מכלל הנבחנים במועד זה. ככלל, הישגיהם של הנבחנים בחלק מהמכללות ומקרב מי שלא למדו משפטים בישראל נמוכים בהרבה ביחס להישגיהם של בוגרי האוניברסיטאות. גם נתון זה הביא לירידה באחוז העוברים במועד זה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x