שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

התעריפון של בר רפאלי: חוזי הדוגמנות נחשפים

הסכסוך בין הדוגמנית לאילן בן־דב מגיע לביהמ"ש וחושף איך באמת עובד קמפיין

מארק שון 20:0906.11.11

סאגת הסכסוך בין בר רפאלי לחברת סאני של אילן בן־דב צפויה להגיע ביום חמישי לשיא, כששני הצדדים ייפגשו בבית המשפט.

 

הסיפור החל בחורף 2006, אז הובילה רפאלי את הקמפיין לטלפונים הדקים של סמסונג. שלוש שנים מאוחר יותר הגישה הדוגמנית תביעה בגובה 5 מיליון שקל נגד סאני ובן־דב בטענה כי החברה הפרה את ההסכמות עמה, הפיצה סרטון באינטרנט ללא אישורה והתכוונה להשתמש בצילומי מסיבה יח"צנית בכיכובה. סאני לא נותרה חייבת והגישה תביעה נגדית בגובה 2 מיליון שקל, בטענה שרפאלי פגעה בקמפיין.

 

כך נראה חוזה של רפאלי - לחץ כאן

 

"בצניעות, אני בכירה"

 

אחת המחלוקות היא האם סאני היתה יכולה לעשות שימוש בצילומים לצורך שידור בקולנוע. רפאלי טוענת כי היא ואמה מקפידות על כך שבחוזים יצוינו המדיות שבהן יעשה שימוש בסרטי פרסומת, עד לפירוט וציון ערוצי הטלוויזיה שבהם יוצגו והגבלת מספרם של הערוצים. לצורך ההמחשה מציגה רפאלי ארבעה חוזים לשכירת שירותיה, ובכל אחד מהם מצוינות המדיות הספציפיות כרשימה סגורה.

 

בר רפאלי בר רפאלי צילום: MCT

 

מה שנכתב בחוזה שנוי במחלוקת, אך בינתיים סאני הביאה את אלי דובב, לשעבר מנכ"ל משרד הפרסום ורשבסקי־פריליך־דובב וכיום יועץ, שיכתוב חוות דעת מומחה לעניין. "הפרסום בבתי הקולנוע נחשב אך ורק כמדיה משלימה למדיות עיקריות ורבות־תפוצה", כתב דובב.

 

רפאלי עצמה לא נותרת חייבת. "לא נתתי לסאני את הסכמתי לכך שסרט הפרסומת יוצג בבתי הקולנוע... הקולנוע הוא מדיה שעבור הצגת פרסומת בה יש לשלם כסף רב לדוגמנית, במיוחד בסדר גודל שלי, שבכל הענווה והצניעות, נחשבת לבכירה ומבוקשת מאוד בקנה מידה עולמי, שעבור שירותי הדוגמנות שלי משולמת לי תמורה כספית גבוהה... לא הייתי מסכימה לכך שסרט פרסומת בהשתתפותי יוקרן בקולנוע תמורת 2,500 דולר".

 

ישנם עוד שני נושאים עיקריים במחלוקת: האחד הוא העלאת חומרים "מאחורי הקלעים" של הקמפיין לאתר תפוז, שמוחזק בחלקו על ידי סאני שבשליטת בן־דב. הנושא השני סובב סביב מסיבה יחצנית שאורגנה על ידי סאני באומן 17, ואליה רפאלי הודיעה ברגע האחרון שלא תגיע. רפאלי טוענת: "השתתפותי במסיבה לא היתה כלולה ביחסי הציבור שהתחייבתי להם... מסיבה זו היוותה, ככל שאמורים הדברים לגביי, אחת מהחוליות בשרשרת של מעשי התרמית וההונאה שנעשו ובוצעו כלפי אמי וכלפיי על ידי סאני". רפאלי ואמה טוענות שהובטחה להן "מסיבה פרטית מצומצמת" ו"קבלת פנים" שתיערך לאחר סיום הצילומים על ידי בן־דב. "בסמוך לסיום הצילומים הגיעו לאוזניי שמועות כי המסיבה אינה מצומצמת אלא המונית", כותבת ציפי רפאלי. רפאלי עצמה טוענת: "לא נאמר לי שלמסיבה הוזמנו נציגי תקשורת". לבן־דב גרסה משלו: "ביום הצילומים השני פנתה אליי ציפי רפאלי בדרישה לא שגרתית להגדיל את התמורה בהסכם ב־10–20 אלף דולר... הרגשתי שרפאלי מנסה להוציא מאיתנו כספים שלא מגיעים לה... לצערי,

בעקבות אותה תקרית החלו ציפי ובר רפאלי להפנות עורף לקמפיין באופן מגמתי". לגבי הטענה כי הובטח לרפאלי אירוע מצומצם, כותב בן־דב: "מדובר בטענה שאינה נכונה (בלשון המעטה)".

 

למלחמת הגרסאות של רפאלי ובן דב - לחץ כאן

 

לחיצת יד או איומים?

 

באמצע 2007 ניסו שני הצדדים ליישר את ההדורים. לפי בן־דב, הפגישה לא התנהלה כמתוכנן: "נאמר לי כי אם לא אשלם לרפאלי כ־250 אלף דולר כפיצוי, שמי ושמה של סאני יוכפש בארץ ובעולם... איומים אלה מומשו במכתב שנשלח לקון־הי לי, יו"ר ומנכ"ל סמסונג, ולמר ג'ון יונג יאן, מנכ"ל וסגן יו"ר סמסונג אלקטרוניקה, המייחס לסאני ביצוע מעשים חמורים לרבות טענת מרמה". בני הזוג מכחישים: "לא הושמעו כל איומים. נפרדנו בלחיצת יד". מעו"ד יוסף מילר, המייצג את רפאלי, נמסר: "העובדות יתבררו בביהמ"ש. כבר בשלב זה, מתוך הנטען בתצהירים של החברה עולה כי החוזה זויף על ידם". מסאני ועו"ד משה ברהוד, המייצג אותה ואת בן־דב, לא נמסרה תגובה.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x