$
בארץ

עובדי שופרסל מתנגדים למכירה: "לא נשלים עם מכירה לזרים"

יו"ר הוועד אריאלה סיסו שלחה מייל לנוחי דנקנר: "הגשמת ציונות בשנת 2011 פירושה דאגה לפרנסתם הבטוחה של אלפי עובדים ולכן אסור למכור את שופרסל. אין בכוונתי למכור את עתידם של 12,400 עובדים לידיים זרות"

כתב כלכליסט 11:4314.10.11

יו"ר ועד עובדי שופרסל, אריאלה סיסו, שוחחה אמש עם יו"ר קונצרן איי.די.בי, נוחי דנקנר, והודיעה לו כי בכוונת עובדי שופרסל להתנגד למכירת מניות הקונצרן לאיש העסקים הבינלאומי ליאו נואי, מראשי הקהילה היהודית בבריטניה.

  

הבוקר שלחה אריאלה סיסו מייל מפורט לנוחי דנקנר.
העתקים ממנו נשלחו ליו"ר שופרסל שלום פישר ורפי ביסקר, ליו"ר ההסתדרות עופר עיני, ליו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן, למנהלי שופרסל אפי רוזנהויז וריצ'י אנטר, למזכיר חטיבת המסחר בהסתדרות ראובן פרי ולחברי ועד העובדים בשופרסל, בזו הלשון :

  

"קראתי בתדהמה יחד עם כל עובדי שופרסל ועם ישראל, על כך שחתמת על מזכר הבנות למכירת השליטה בחברת שופרסל, לאיש העסקים ליאו נואי ולשותפיו בקונצרן, קבוצת ברונפמן-פישר של אנשי העסקים מתיו ברונפמן ושולם פישר. וזאת, למרות שבעבר אמרת, קבל עם ועדה ,לעיני אלפים מעובדי שופרסל, ואני מצטטת : "לעולם לא אעזוב את שופרסל- ולא משנה מה יהיה.

  

הנני להודיעך, כבר בתחילת מכתבי , כי עובדי שופרסל מתנגדים התנגדות מוחלטת למכירת מניות החברה על ידך ולעזיבתך את הקונצרן.

 

כידוע לך, קונצרן שופרסל מפרנס כיום כ-12,400 עובדים בצורה ישירה ועוד כמה עשרות אלפי עובדים בצורה עקיפה. כיו"ר ועד העובדים של רשת הקמעונאות הגדולה ביותר בישראל - רשת שהפכה להיות כזאת, בעיקר ,בזכות ציבור העובדים המסור והנאמן – לא אוכל לתת יד, ובטח שלא אוכל לעבור לסדר היום, כאשר במחי יד אחת – ובאישון לילה –החלטת למכור את מניות החברה, ובכך להפקיר ציבור כל כך גדול של עובדים – בידיים זרות!

 

אני וחברי לוועד העובדים, מאמינים באמונה שלמה כי לא בכדי אמרת, בהודעה לעיתונות שהוצאת, מיד לאחר שחתמת על מזכר ההבנות למכירה כי "שופרסל אינה עוד עסק עבורי. אני אוהב של שופרסל וליבי יהיה עם שופרסל ועם עובדיה תמיד".

  

אני יודעת שנקשרת לעובדי שופרסל בצורה יוצאת דופן, ולכן, אך ורק מסיבה זו, אני מפצירה בכך לחזור לאלתר מכוונתך למכור את החברה לזרים. אני יודעת שהחודשים האחרונים לא היו פשוטים, בלשון המעטה , עבורך. אנחנו , עובדי שופרסל, רצינו למחות על היחס הבוטה, ולעיתים המזלזל, שחווית – אבל היו כאלה שעצרו אותנו – וחבל!

  

לא נוכל להשלים, ואיננו מתכוונים להשלים עם מכירת החברה לזרים. אתה הוכחת מנהיגות ונדיבות – שתי תכונות נדירות אצל אנשי עסקים במעמדך, ואנחנו, עובדי שופרסל, בהחלט רואים עצמינו ברי מזל על כך שאתה הוא הבעלים של שופרסל - ולכן איננו מתכוונים לוותר עליך, ובוודאי שאיננו מתכוונים להשלים עם מהלך של מכירת מניות באישון לילה.

  

אני מבינה ששופרסל עוברת טלטלה בשבועות האחרונים וכי צריך לעשות עבודת עומק כדי לעבור את הגל העכור השוטף את הארץ נגד החברה. עובדי שופרסל, ועד העובדים ואני בראשם – מוכנים לעשות כל מאמץ כדי לעבור בצורה נאותה את הגל הנוכחי. אולם, אנחנו נכונים לעשות את המאמץ הגדול הזה- אך ורק יחד אתך! איננו סומכים על איש ואין בכוונתי למכור את עתידם של 12400 עובדים- בידיים זרות!

  

הבנתי שחתמת על מזכר הבנות בלבד – ויש בידך האפשרות לסגת מהמכירה . זה הזמן לעשות צעד ציוני אמיתי ולהראות ולהראות לכל עובדי שופרסל – שאתה באמת איתם ואתה לא הולך להפקיר אותם בידיים זרות. ציונות אמיתית בשנת 2011 היא , בין השאר, דאגה לפרנסה בטוחה עבור אלפי עובדים – ואתך , נוחי , אנחנו בטוחים . מקווה בכל לב שתעשה את הצעד המתבקש" .

  

אמש שוחחה אריאלה סיסו באותו נושא עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני , והודיעה לו בכי בכוונת העובדים להתנגד למכירה וכי היא נערכת לקראת יציאה למאבק בנושא זה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x